تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 134
   کد: 204813
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛

   سامانه مدیریت حمل و نقل بار، مبنای اختصاص سهمیه سوخت است

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از به‌کارگیری سامانه جامع مدیریت حمل و نقل بار درون‌شهری به عنوان مبنای اختصاص سهمیه سوخت به خودروهای باری خبر داد.
   سامانه مدیریت حمل و نقل بار، مبنای اختصاص سهمیه سوخت است


   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: با راه‌اندازی سامانه جامع مدیریت حمل و نقل بار درون شهری از اردیبهشت‌ماه سال جاری، شرکت‌های باربری می‌توانند با ثبت اطلاعات خودروهای باری تحت پوشش خود، شامل مسیر و نوع بار جابهجا شده توسط آن‌ها، فرایند دریافت سهمیه سوخت قابل دریافت طبق ضوابط را طی کنند.

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد افزود: با بهره‌گیری از سامانه مذکور، اطلاعات لازم در خصوص عملکرد خودروهای باری درون‌شهری، تجمیع و سازماندهی می‌شود و پس از ارائه به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، در اختیار ستاد سوخت قرار می‌گیرد.

   وی با اشاره به بهینه‌سازی فرایند اختصاص سهمیه سوخت به خودروهای باری از این طریق افزود: با به‌کارگیری سامانه جامع مدیریت حمل و نقل بار درون شهری، حجم عظیمی از اطلاعات لازم در خصوص خودروهای باری شهر بدون نیاز به مراجعه و بروکراسی‌های زمان‌بر، به صورت اینترنتی ثبت می‌شود و پس از تجمیع و تحلیل آنها، برای اختصاص سهمیه سوخت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

   رجائیان با تأکید بر کارایی این سامانه در زمینه اختصاص بجا و صحیح سوخت به خودروهای باری گفت: با توجه به میزان بالای سوخت اختصاص‌یافته به این دسته از خودروها، ضرورت دارد که نظارت دقیق‌تری در این زمینه صورت گیرد تا از سوءاستفاده‌های احتمالی پیشگیری شود که این امر با بهره‌گیری از این سامانه میسر شده است.

   وی تصریح کرد: امکان ثبت اطلاعات خودروهای باری دورن شهری به صورت موردی که روزانه انجام می‌شود و نیز به شکل تجمیعی که ماهانه انجام می‌پذیرد، وجود دارد که در این حالت، لازم است خودروی مربوطه حداقل 20 روز کاری در ماه را سپری کرده باشد. از اردیبهشت‌ماه سال جاری تا کنون، با استفاده از سامانه جامع مدیریت حمل و نقل بار درون شهری مشهد، بیش از 8 هزار و چهارصد پروانه فعالیت و بیش از 7 هزار پروانه اشنغال صادر شده است. همچنین بیش از 14 هزار مجوز زمانی و مکانی مدت‌دار به متقاضیان ارائه شده است.

    

   تعداد بازدید: 134
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,184,961
تعداد بازدید امروز : 385
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 07:46  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد