تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 109
   کد: 204131
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛

   نظارت بر 15 هزار پروژه شهرداری در سامانه کنترل پروژه

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از نظارت بر فرایند پیشرفت 15هزار پروژه شهرداری مشهد با استفاده از سامانه کنترل پروژه و نقش مثبت آن در بهبود روند تحقق طرح‌ها خبر داد.

   نظارت بر 15 هزار پروژه شهرداری در سامانه کنترل پروژه

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: سامانه کنترل پروژه، به عنوان یکی از ابزارهای مدیریت شهری هوشمند، ضمن اتصال هم‌زمان به سامانه‌های مرتبط دیگر، امکان نظارت جامع و لحظه‌ به لحظه بر فرایند کار در هر پروژه را فراهم آورده است که این امر به ارتقای نتایج و انجام بهموقع امور کمک شایانی می‌کند.

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: در این سامانه، ورود اطلاعات، گزارش‌گیری و عملکرد کاربران و مدیران کنترل پروژه تسهیل شده و امکان اخذ گزارش‌های مختلفی بر حسب نیاز وجود دارد. همچنین اطلاعات مالی گوناگون در ارتباط با بخش‌ها و پروژه‌های مختلف همچون بودجه‌های تفویض‌شده و تخصیص پیداکرده، در این سامانه آمده و جزئیات بودجه بر اساس مناطق، سازمان‌ها و بخش‌های مختلف طبقه‌بندی شده است.

   وی با اشاره به جامعیت سامانه کنترل پروژه شهرداری مشهد گفت: در این سامانه که EPM نام دارد، اطلاعات 52هزار میلیارد ریال اعتبار مربوط به 15هزار پروژه شهرداری ثبت شده که شامل پروژه‌های جاری و خاتمه‌یافته است. اطلاعات مربوط به 23 مگا پروژه نیز در این سامانه قرار دارد که از جمله می‌توان به پارک چهل بازه، شورای اجتماعی محلات، بافت فرسوده و اقتصاد مقاومتی اشاره کرد.

   رجائیان با تاکید بر ادامه تکمیل سامانه کنترل پروژه تصریح کرد: کار بر روی نسخه جدید این سامانه از سال 1396 آغاز شد. از سال گذشته نیز اطلاعات مربوط به پروژه‌های همه مناطق و سازمان‌های مختلف همچون سازمان فرهنگی و سازمان فضای سبز و نیز معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد در آن تکمیل شد و در آینده در سامانه میز کار و مناطق نیز بارگذاری خواهد شد.

   وی در خصوص اطلاعات و جزئیات موجود در این سامانه افزود: گزارش‌های بودجه به تفکیک حوزه، مجری و بهره‌بردار و به صورت چندسطحی در سامانه کنترل پروژه درج شده است. همچنین برنامه زمانی، ریسک‌ها و مشکلات و میزان پیشرفت برای هر پروژه در آن ثبت می‌شود. پیمانکاران نیز پیش از ارسال صورت وضعیت، از طریق این سامانه خوداظهاری می‌کنند و پس از تایید درصد پیشرفت پروژه توسط ناظر و کارشناس مربوطه، مراحل بعدی امور مالی دنبال می‌شود.

    

   تعداد بازدید: 109
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,022
تعداد بازدید امروز : 446
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 07:46  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد