تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 142
   کد: 203499
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛

   تجمیع بانک‌های اطلاعاتی در سیستم‌های مالی شهرداری

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از اجرای طرح تجمیع بانک‌های اطلاعاتی در سیستم‌های مالی شهرداری مشهد خبر داد.

   تجمیع بانک‌های اطلاعاتی در سیستم‌های مالی شهرداری

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: تمامی اطلاعات مربوط به 10 سال اخیر در شهرداری مشهد، به تفکیک شعبه در این پایگاه داده تجمیع شده است که این امر امکان رصد یکپارچه را در عین تفکیک بخش‌ها، فراهم می‌کند.

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: اجرای این طرح که با توجه به ایجاد بسترهای لازم در زمینه کدینگ یکپارچه میسر شده است، مزایایی همچون یکپارچگی در ثبت سندهای مالی و نحوه عملکرد سیستم، گزارش‌گیری جامع و امکان رصد تخلفات را دربردارد.

   وی با اشاره به کارکرد این سیستم یکپارچه در راستای کاهش بار مالی و هزینه‌های جاری شهرداری گفت: پیش از این برای نگهداری این اطلاعات در بخش‌های مختلف شهرداری مشهد، بیش از 80 دیتابیس مورد استفاده قرار می‌گرفت که مشمول هزینه‌های پشتیبانی بود؛ اما با تجمیع بانک‌های اطلاعاتی، این تعداد به یک دیتابیس جامع کاهش یافته که هزینه‌های نگهداری و پشتیبانی آن به مراتب کمتر است.

   رجائیان با تاکید بر اهمیت بهینه‌سازی فرایندها و سیستم‌های اداری و مالی افزود: با استفاده از این بانک اطلاعاتی تجمیع‌شده، ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌ها، می‌توان از سرورهای آزاد شده در سایر قسمت‌ها و برای بهبود ارائه خدمات به همکاران و شهروندان بهره برد.

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد تصریح کرد: با توجه به یکپارچگی این بانک اطلاعاتی، کدهای ایجادشده از طریق وب‌سرویس به سامانه‌های مقصد ارسال شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد که این امر مدت زمان رسیدگی به امور مربوطه را کاهش داده و دقت و هماهنگی بین بخش‌های مختلف را افزایش می‌دهد.

   وی افزود: امکان رصد و کنترل بودجه به طور جامع و سهولت در برقراری ارتباط بین سامانه‌های مختلف شهرداری با یکدیگر که همراه با کدینگ یکپارچه برای اشخاص، موسسات، کالا‌ها، پروژه‌ها و ... فراهم می‌شود، زمینه استانداردسازی فرایندها و دسترسی‌ها را به وجود می‌آورد.

    

   تعداد بازدید: 142
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,194
تعداد بازدید امروز : 618
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:56  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد