تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 434
   کد: 203049
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد:

   سامانه ممیزی املاک، اطلاعات شهرسازی را به‌روز می‌کند

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از به‌روزسازی و اصلاح اطلاعات سیستم شهرسازی توسط سامانه ممیزی املاک خبر داد.

   سامانه ممیزی املاک، اطلاعات شهرسازی را به‌روز می‌کند

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: با استفاده از سامانه ممیزی املاک که به صورت آزمایشی در شهرداری منطقه 8 مشهد به اجرا درآمده است، اطلاعات هر ملک پس از بررسی میدانی در محل، به صورت سیستمی ثبت و به‌روزرسانی می‌شود و اصلاحات لازم در داده‌های موجود به عمل می‌آید که این روش، سبب ارتقای کارایی و تسریع فرایند ممیزی خواهد شد.

    مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: مطابق ماده 9 قانون نوسازی و عمران شهری ممیزی‌هایی که از طرف شهرداری به عمل آید تا پنج سال ملاک وصول عوارض خواهد بود؛ از این رو اهمیت دارد داده‌های صحیح و جدید در ارتباط با هر ملک در سیستم شهرسازی ثبت گردد.

   وی با اشاره به تفاوت‌های ایجاد شده در روش جدید گفت: در سیستم سنتی قبلی، اطلاعات لازم به صورت دستی ثبت و از این رو فرایندهای بعدی آن نیز به همین طریق طی می‌شد که طبعا سیستم را با کندی و خطاهای احتمالی بیشتری مواجه می‌کرد. اما با بهره‌گیری از سامانه ممیزی املاک، ضمن افزایش سرعت و دقت در فرایند به‌روزرسانی اطلاعات شهرسازی، امکان پایش و نظارت سیتماتیک بر آن نیز فراهم می‌آید.

   رجائیان با تشریح مراحل کار در این خصوص افزود: در سامانه ممیزی املاک، برنامه کاری برای شخص ممیز نمایش داده می‌شود تا بلوک‌های تخصیص شده توسط وی مورد بررسی قرار گیرد. پس از ارائه اطلاعات لازم در خصوص هر ملک بر اساس کد نوسازی، بررسی‌های لازم توسط ممیز صورت گرفته و اصلاح و به‌روزکردن اطلاعات مربوطه در دو زمینه نقشه و مشخصات ملک، انجام می‌شود.

   وی تصریح کرد: با هدف اطمینان از صحت و دقت اطلاعات جدید، در مرحله بعد نتایج بررسی‌های ممیز، توسط کارشناس مورد پایش قرار می‌گیرد و در مرحله بعد نیز ناظر منطقه بر حسب ضرورت، موارد لازم را مورد بررسی مجدد قرار داده و در صورت اطمینان، تایید می‌کند.

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: شناسایی مغایرت‌ها بین مشاهدات میدانی و اطلاعات ثبت‌شده در سیستم شهرسازی، افزایش دقت اطلاعات موجود و قابلیت ثبت تجمیع و تفکیک املاک از مزایای به‌کارگیری این سامانه است که با توجه به نقشه‌محور بودن و قابلیت استفاده بر روی گوشی و تبلت، کاربری آن را در فرایند ممیزی آسان می‌کند.

   وی با اشاره به اقدامات انجام شده در این زمینه گفت: سامانه ممیزی املاک از آذرماه سال گذشته، ثبت اطلاعات را به صورت سیستمی آغاز کرد که در فاز نخست به صورت پایلوت در شهرداری منطقه 8 مشهد به کار گرفته شد. تعداد املاک ثبت شده در سامانه تاکنون حدود 2000 مورد بوده است.

    

   تعداد بازدید: 434
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,184,941
تعداد بازدید امروز : 365
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 07:46  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد