تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 161
   کد: 202944
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛

   پایش روند آرای کمیسیون ماده 100 با «سامانه اجرای احکام»

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از به‌کارگیری «سامانه اجرای احکام»، با هدف پایش روند پرونده‌های کمیسیون ماده 100 شهرداری مشهد خبر داد.

   پایش روند آرای کمیسیون ماده 100 با «سامانه اجرای احکام»

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از به‌کارگیری «سامانه اجرای احکام»، با هدف پایش روند پرونده‌های کمیسیون ماده 100 شهرداری مشهد خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: پس از بررسی موارد تخلف ملکی در کمیسیون ماده 100 شهرداری، آرای لازم به اقتضای هر پرونده صادر می‌گردد که در این مرحله بهره‌گیری از سامانه اجرای احکام سبب شده است روند ابلاغ حکم و رسیدگی به آن تسریع شود و امکان بروز خطا و تخلف در این مسیر کاهش یابد.

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: در گذشته پس از صدور آرای مربوط به تخلفات ملکی و ساختمانی در شهرداری، به علت روند سنتی پیگیری امور، روند ابلاغ و رسیدگی به آرای صادره با کندی مواجه بود و در بسیاری از موارد بهویژه موارد منتهی به رأی «قلع»، پرونده مسکوت و ناتمام می‌ماند.

   وی با اشاره روند جدید در سامانه اجرای احکام گفت: در این سامانه پس از صدور رأی اعم از آرای قرار، جریمه و یا قلع، حکم صادره در سیستم ثبت می‌گردد و با همکاری شرکت پست، ظرف مدت 72 ساعت به فرد خاطی ابلاغ می‌گردد.

   رجائیان با تأکید بر کارایی این روش در تسریع روند پرونده‌ها افزود: در سیستم سنتی، آرا در زمان مؤثر ابلاغ نمی‌شد که این امر بی‌نتیجه ماندن رسیدگی به پرونده را سبب می‌شد. اما با استفاده از سامانه احرای احکام، ظرفیت‌های شرکت پست نیز در این راستا به کار گرفته شد؛ به گونه‌ای که با تعریف و ایجاد دسترسی برای کاربر شرکت پست، فرایند ابلاغ حکم مطابق زمان‌بندی تعیین‌شده پیش می‌رود و نتیجه آن حداکثر تا 2 روز بعد در سیستم بارگذاری می‌شود.

   وی در خصوص کارکرد این سامانه تصریح کرد: با ابلاغ حکم و اسکن و بارگذاری آن در سامانه، روند مربوطه با سرعت بیشتری طی می‌شود و رفت و آمدها و مکاتبات کمتری نیز برای گردش اداری لازم صورت می‌گیرد که نهایتا بهره‌وری بیشتر سیستم را به دنبال خواهد داشت. از ابتدای سال جاری تا کنون 25 هزار حکم از این طریق ابلاغ و روند رسیدگی به آن دنبال شده است.

    

   تعداد بازدید: 161
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,210
تعداد بازدید امروز : 634
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:56  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد