تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 133
   کد: 202458
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
   با هدف استانداردسازی و انسجام فعالیت‌ها صورت گرفت؛

   اجرای سیستم کدینگ یکپارچه در شهرداری مشهد

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از طراحی و استقرار سیستم کدینگ یکپارچه، با هدف استانداردسازی و انسجام فعالیت‌ها در کلیه بخش‌های شهرداری مشهد خبر داد.

   اجرای سیستم کدینگ یکپارچه در شهرداری مشهد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: در راستای پیشگیری از تکرار و یا مغایرت اطلاعات در سامانه‌ها یا زیرمجموعه‌های مختلف شهرداری، اختصاص کد منحصر‌به‌فرد به موجودیت‌ها در سیستم‌های اطلاعاتی در دستور کار قرار گرفت که بر همین اساس، سیستم کدینگ یکپارچه طراحی و پیاده‌سازی شد.

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: دراین سیستم، کدهای واحد و یکپارچه به تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی، حساب‌های بانکی، مراکز هزینه، خدمت‌ها و موجودیت‌های گوناگون مرتبط با همه بخش‌های شهرداری اختصاص می‌یابد و هر یک از این موارد، در تمامی سیستم‌های اطلاعاتی با کد منحصربه‌فرد و مخصوص به خود شناخته خواهد شد.

   وی با تأکید بر اهمیت بنیادی و زیرساختی این سیستم در مجموعه وسیعی همچون شهرداری گفت: ایجاد، طبقه‌‌بندی و یکپارچه‌سازی کدها در هر سیستم مالی، شهرسازی، خدماتی و ... پیش‌نیازی برای استانداردسازی فرایندها به شمار می‌رود. در سیستم سنتی گذشته، هر فرد یا فعالیت در سازمان‌ها و بخش‌های مختلف، دارای کدهای مختلفی بود که این امر امکان رصد و گزارش‌گیری جامع امور را با مشکل مواجه می‌ساخت. اما با استقرار سیستم کدینگ یکپارچه امکان نظارت و پیگیری امور در سطحی بالاتر فراهم شده است.

   رجائیان با اشاره به مزایای سیستم مذکور تصریح کرد: این سیستم با دریافت تعدادی از مشخصات و آیتم‌های لازم به عنوان ورودی، یک کد منحصربه‌فرد به هر یک از موارد موضوعه اختصاص می‌دهد که از این پس، به عنوان مشخصه آن شناخته شده و بر همین اساس امکان پایش و رهگیری آن در تمامی زیرمجموعه‌های شهرداری مشهد فراهم می‌آید. همچنین امکان رصد تخلف‌ها و بررسی مغایرت‌ها با سهولت بیشتری از این طریق میسر می‌گردد.

   وی افزود: تا کنون 116 هزار کد در سیستم کدینگ یکپارچه ثبت شده است که بیشترین موارد مربوط به اشخاص حقیقی با بیش از 57 هزار و اموال با 37 هزار کد بوده است.

    

   تعداد بازدید: 133
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,089
تعداد بازدید امروز : 513
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:26  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد