تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 134
   کد: 201090
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛

   حمایت و تشویق افشاکنندگان فساد در سامانه فاش

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از ارائه گزارش عملکرد کمیسیون حمایت و تشویق اعلام‌کنندگان مفاسد اداری شهرداری مشهد در سامانه «فاش» خبر داد.

   حمایت و تشویق افشاکنندگان فساد در سامانه فاش

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: در ادامه روند شفاف‌سازی و توسعه نظارت عمومی که از طریق ارائه اطلاعات در خصوص جزئیات عملکرد شهرداری در زمینه‌های گوناگون صورت می‌گیرد، اطلاعات جدیدی از جمله گزارش عملکرد کمیسیون حمایت و تشویق اعلام‌کنندگان مفاسد اداری شهرداری بر روی سامانه فاش قرار گرفته که شامل آخرین گزارش ارائه شده در این زمینه تا پایان خردادماه سال جاری است.

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: پس از تشکیل کارگروه حمایت و تشویق اعلام‌کنندگان مفاسد اداری در شهرداری مشهد که سال گذشته با هدف کاهش معضلات در این زمینه و بهره‌مندی از ظرفیت نظارت عمومی صورت گرفت، مشوق‌هایی نیز برای عموم شهروندان در این راستا پیش‌بینی شده است که ارائه 10درصد میزان تخلف صورت گرفته در مفاسد مالی به فرد افشاکننده آن در صورت اثبات موضوع، از این جمله است.

   وی با تأکید بر اهمیت شفاف‌سازی در سیستم گسترده‌ای همچون شهرداری گفت: سامانه فاش با همین هدف راه‌اندازی شده و به تدریج اطلاعات بیشتری درباره نحوه عملکرد شهرداری مشهد روی آن قرار می‌گیرد که ارائه گزارش عملکرد کمیسیون حمایت و تشویق اعلام‌کنندگان مفاسد اداری در این سامانه، جدیدترین اقدام در جهت افزایش نظارت شهروندان بر عملکرد شهرداری است.

   رجائیان تصریح کرد: گزارش‌های منتشر شده در این خصوص شامل اطلاعاتی همچون نتایج جلسات کارگروه مربوطه، تعداد گزارش‌های بررسی شده، نتایج کلی آن‌ها و حوزه‌های مربوطه است.

   وی با اشاره به داده‌های دیگری که اخیرا بر روی سامانه فاش قرار گرفته است، افزود: فراخوان سرمایه‌گذاری در طرح‌های مختلف شهرداری مشهد از دیگر مواردی است که اخیرا در این سامانه ارائه شده تا فرصت برابر برای همه افراد و مجموعه‌های علاقمند برای سرمایه‌گذاری اقتصادی در فرایند توسعه شهری فراهم آید. همچنین گزارش عملکرد مالی شهرداری تا پایان سال گذشته و  جدول مقایسه نرخ خدمات سال 98 و 99 از اطلاعات دیگری به شمار می‌رود که در سامانه مذکور ارائه شده و موارد دیگری همچون فراخوان طرح‌های پژوهشی از جمله سرفصل‌های آتی در این سامانه خواهد بود.

    

   تعداد بازدید: 134
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,225
تعداد بازدید امروز : 649
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:56  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد