تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 282
   کد: 200011
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵
   حضور سازمان فاوا در بزرگ‌ترین رویداد ICT جهان؛

   از «شهر هوشمند مشهد» در WSIS 2020 چه می‌شنویم؟

   سازمان فاوا شهرداری مشهد با ارائه پنلی با موضوع «شهر هوشمند مشهد» در روز 6 تیرماه در اجلاس ITU WSIS 2020 که بزرگ‌ترین رویداد جهان در حوزه ICT به شمار می‌آید شرکت می‌کند.

   از «شهر هوشمند مشهد» در WSIS 2020 چه می‌شنویم؟

   با نگاهی به برنامه پنل‌های اجلاس جهانی درباره جامعه اطلاعاتی (WSIS) که در سال جاری به دلیل شرایط خاص پاندمی کرونا، به صورت آنلاین برگزار می‌شود، می‌بینیم که در برنامه‌های روز پایانی این وبینار، نمایندگانی نیز از ایران حضور دارند و سازمان فاوا شهرداری مشهد به همراه پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در پنلی با عنوان «حکمرانی شهر هوشمند؛ تبدیل مشهد به شهر هوشمند» به معرفی دستاوردها، برنامه‌ها و مباحث پیرامون هوشمندسازی در مشهد خواهند پرداخت.

   با توجه به روند رو به رشد هوشمندسازی شهر مشهد و برنامه‌ها و اقدامات صورت‌گرفته طی سال‌های اخیر در این زمینه، یکی از پنل‌های این اجلاس به مرور تجربه‌های مشهد در این حوزه اختصاص یافته است.

   چنان که در پایگاه اینرنتی این اجلاس ذکر شده است، ارائه دهندگان این پنل، نخست دیدگاه‌هایی درباره مدیریت و حاکمیت یک شهر هوشمند و نیز الگوهای مناسب برای اجرای پروژه‌های شهر هوشمند طرح خواهند کرد.

   همچنین به طور خلاصه درباره طرح تحول شهر هوشمند مشهد و نیز نقش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در تبدیل مشهد به شهری هوشمند صحبت خواهد شد.

   در ادامه درباره سه مورد از پروژه‌های شاخص مشهد در این زمینه و چالش‌ها و فرصت‌های آن‌ها نکاتی ذکر می‌شود و به نقش فناوری‌های نوین همچون اینترنت اشیا در توسعه شهر هوشمند اشاره خواهد شد.

   در پایان، نکاتی درباره تجربه و دستاوردهای همکاری با ITU (اتحادیه بین‌المللی مخابرات) درباره برنامه جهانی «شهرهای هوشمند پایدار»  (U4SSC) و نیز پیشنهادهایی در زمینه گردشگری مذهبی با توجه به ظرفیت ویژه شهر مشهد در این حوزه، مطرح خواهد شد.

   دکتر نوید زهدی معاون هوشمندسازی و مهندس علی متولی‌زاده رئیس امور فناوری‌های هوشمند سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد به همراه دکتر علیرضا یاری معاون پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارائه‌دهندگان این پنل هستند.

   همچنین دکتر محمدرضا میرصراف عضو هیئت علمی پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات و مهدس حجت‌الله مدیریان، مدیرعامل شرکت آریانوس از دیگر اعضای پنل به شمار می‌روند.

   پنل «شهر هوشمند مشهد» روز جمعه 6 تیرماه جاری ساعت 15:30 به وقت ایران به صورت آنلاین در این اجلاس ارائه خواهد شد. ثبت نام برای شرکت در پنل‌ها به صورت رایگان از طریق لینک https://itu.zoom.us/webinar/register/WN_81ukQGzFToWQ9hZOnCUAKg   قابل انجام بوده و در دسترس عموم افراد قرار دارد.

    

   تعداد بازدید: 282
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,167
تعداد بازدید امروز : 591
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:56  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد