تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 149
   کد: 199690
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
   همگام با هوشمندسازی شهر و در راستای صرفه‌جویی در منابع صورت گرفت؛

   توسعه سامانه هوشمند ناوگان خودرویی در شهرداری مشهد

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از توسعه سامانه هوشمند ناوگان خودرویی از ابتدای تیرماه سال جاری و تغییرات ناشی از آن در ارائه خدمات حمل و نقل در شهرداری مشهد خبر داد.
   توسعه سامانه هوشمند ناوگان خودرویی در شهرداری مشهد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر افزود: استفاده از سامانه هوشمند ناوگان خودرویی که از چندی پیش با هدف بهینه‎سازی ارائه خدمات نقلیه به کارکنان شهرداری آغاز شده بود، از ابتدای تیرماه وارد فاز جدیدی می‌شود. در همین راستا ضمن پیوستن معاونت‌ها و مدیریت کل‌های شهرداری مشهد به این سامانه، شیوه درخواست تلفنی خودرو به کار خود پایان خواهد داد و مجموعه‌های تحت پوشش سامانه صرفا از طریق اپلیکیشن مربوطه می‌توانند نسبت به درخواست خودرو در خصوص انجام مأموریت‌های سازمانی اقدام کنند.

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: در فاز نخست، سازمان فاوا در استفاده از این سامانه پیشگام شد و شهرداری مرکز و مناطق نیز به این سامانه پیوستند. در حال حاضر کارکنان این بخش‌ها از سامانه هوشمند ناوگان خودرویی در کنار شیوه سنتی که مبتنی بر تماس تلفنی یا حضوری است، برای درخواست خودرو جهت انجام حمل‌ونقل‌های سازمانی استفاده می‌کنند.

   وی با تأکید بر گسترش استقرار این سامانه در سطح شهرداری مشهد گفت: با توجه به نتایج مطلوب استفاده از سامانه هوشمند ناوگان خودرویی در چند ماه اخیر، از ابتدای تابستان تمامی معاونت‌ها و مدیریت‌کل‌های شهرداری نیز از این سامانه بهره خواهند برد و به تدریج کاربرد آن در سطح شهرداری گسترش خواهد یافت.

    رجائیان در همین ارتباط تصریح کرد: در حال حاضر روزانه به طور متوسط یک هزار و 300 درخواست از طریق سامانه هوشمند خودرویی ثبت می‌شود که با گسترش مجموعه‌های تحت پوشش، ظرفیت پاسخگویی به درخواست‌ها نیز افزایش خواهد یافت و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

   وی با تشریح نحوه عملکرد در این زمینه گفت: در سامانه هوشمند، امکانات نقلیه بخش‌های مختلف شهرداری به اشتراک گذاشته می‌شوند و تحت نظر یک نقلیه مرکزی فعالیت می‌کنند که این امر امکان استفاده بهتر از مجموع خودروهای موجود را فراهم می‌کند. همچنین هر یک از کارکنان می‌توانند با ورود به اپلیکیشن مربوطه و تعیین مبدأ و مقصد سفر، درخواست خودرو نمایند و از زمان تقریبی رسیدن خودرو اطلاع یابند.

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: با بهره‌گیری از این سامانه، سیستم نقلیه در شهرداری مشهد، با چابکی و کیفیت بیشتری ارائه خدمات خواهد داد و با توجه به بهینه‌سازی سیستم و به اشتراک‌گذاری امکانات، هزینه‌های جاری کاهش خواهد یافت و زمینه ارائه سرویس‌‌های بهتر در زمینه نقلیه به همکاران فراهم می‌شود.

    

   تعداد بازدید: 149
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 2
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,184,984
تعداد بازدید امروز : 408
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 07:46  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد