تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 202
   کد: 199229
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبر داد؛

   راه‌اندازی آزمایشی مرکز داده شرایط بحران در شهرداری مشهد

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از راه‌اندازی آزمایشی مرکز داده شرایط بحران شهرداری مشهد توسط کارشناسان این سازمان، خبر داد.

   راه‌اندازی آزمایشی مرکز داده شرایط بحران در شهرداری مشهد

    

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: با هدف تداوم ارائه سرویس‌های حیاتی شهرداری در شرایط بحرانی احتمالی، از جمله حوادث غیرمترقبه، نمونه آزمایشی سایت مرکز داده شرایط بحران یا disaster site راه‌اندازی شده است تا در صورت وقوع بحران‌، ارائه خدمات الکترونیک شهرداری به شهروندان و نیز سرویس‌های ضروری شهرداری بدون وقفه ادامه یابد.

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: نکته حائز اهمیت در خصوص این اقدام زیرساختی  فناورانه، این است که تمامی مراحل کار از طراحی تا اجرا، با کمترین هزینه و با بهره گیری از توان فنی و علمی  کارشناسان و متخصصان حوزه معاونت ارتباطات و زیرساخت سازمان فاوا شهرداری مشهد انجام شده و هیچ‌یک از مراحل کار به پیمانکاران بخش خصوصی برون‌سپاری نشده است.

    وی با اشاره به آغاز مراحل این پروژه از سال گذشته گفت: کار مطالعاتی بر روی مرکز داده بحران از سال 1398 آغاز شد و بیش از 1600 ساعت کار کارشناسی برای طراحی فاز اول این پروژه صورت گرفت.

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: مرکز داده شهرداری به صورت آنلاین با مرکز داده بحران در ارتباط است و در هر لحظه اطلاعات موجود در آن بهروز می‌شود. در نتیجه در صورت وقوع شرایط بحرانی در سایت اصلی، سرویس‌های حیاتی موجود بر روی آن، ارائه سرویس خود را بر پایه مرکز داده بحران ادامه خواهند داد و در فرایند بهره‌برداری شهروندان و کاربران از آن خدمات، خللی به وجود نخواهد آمد.

    

   تعداد بازدید: 202
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   2 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,028
تعداد بازدید امروز : 452
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 07:46  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد