تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 155
   کد: 199027
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱
   در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و با راه‌اندازی سیستم جامع تشخیص چهره محقق می شود؛

   حذف ثبت اثر انگشت در شهرداری مشهد

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از آغاز به کار سیستم جامع تشخیص چهره جهت استفاده در زمینه ثبت حضور و غیاب کارکنان شهرداری مشهد خبر داد.
   حذف ثبت اثر انگشت در شهرداری مشهد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: سیستم جامع تشخیص چهره در شهرداری مشهد با استفاده از فناوری‌های روز این حوزه طراحی شده و به صورت آزمایشی در سازمان فاوا و شهرداری مرکز مورد بهره‌برداری قرار گرفته که نتایج مطلوبی به همراه داشته است.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: از ویژگی‌های مهم این سیستم می‌توان به دقت بالای آن اشاره کرد که حتی در مرحله آزمایشی موفقیت 95درصدی در تشخیص صحیح چهره داشته و نه‌تنها از نمای روبهرو، بلکه با اسکن زوایای مختلف چهره نیز قادر به عملکرد صحیح است.
   رجائیان با تأکید بر مزایای این روش در دوران اپیدمی کرونا گفت: با استفاده از سیستم جامع تشخیص چهره، دیگر نیازی به ثبت اثر انگشت و استفاده از دستگاه‌های لمسی، در هنگام ورود و خروج به محل کار پرسنل نیست و در نتیجه احتمال انتقال ویروس از این طریق از بین می‌رود. حتی در مرحله آزمایشی، این سیستم در تشخیص چهره با وجود استفاده افراد از ماسک نیز تا حدود زیادی موفق بوده است.
   وی با تشریح عملکرد سیستم جامع تشخیص چهره شهرداری افزود: این سیستم چهره کارکنان را در هنگام ورود و خروج اسکن کرده و با عکس پرسنلی آن‌ها تطبیق می‌دهد؛ سپس از طریق اتصال به سامانه «همتا» که برای حضور و غیاب پرسنل به کار می‌رود، اطلاعات ورود و خروج افراد را ثبت می‌کند و بدین ترتیب تمام مراحل کار به صورت خودکار انجام می‌شود. برای استفاده از این سامانه نیازی به نزدیک شدن به دستگاه خاصی نیست و این سیستم می‌تواند چهره افراد را از فاصله چند متری و در مسیر رفت و آمد عادی آنان تشخیص دهد.
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد عنوان کرد: از ویژگی‌های دیگر این سیستم، پوشش شبکه‌ای در تمامی سازمان‌ها و مناطق شهرداری است؛ به نحوی که تردد همکاران هر واحد، در مجموعه دیگر نیز قابل شناسایی و ثبت است.
   وی خاطرنشان کرد: پس از طی مرحله آزمایشی استقرار سیستم جامع تشخیص چهره، با همکاری شرکت سازنده در تدارک خواهیم بود استفاده از آن را در سایر بخش‌های شهرداری مشهد گسترش دهیم؛ چراکه معتقدیم بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، نقش ویژه‌ای در بهبود فرایندها و تسهیل امور خواهد داشت.
    

   تعداد بازدید: 155
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,024
تعداد بازدید امروز : 448
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 07:46  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد