تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 236
   کد: 198691
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
   در راستای بهنگام‌سازی و محافظت از سرمایه‌های اطلاعاتی صورت می‌گیرد؛

   پیاده‌سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در شهرداری مشهد

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از پیاده‌سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) در این سازمان خبر داد.
   پیاده‌سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در شهرداری مشهد


   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان صبح امروز در جلسه افتتاحیه «سیستم مدیریت امنیت اطلاعات» با اعلام این خبر گفت: با هدف ارتقای سطح امنیت اطلاعات و نیز استقرار فرایندی جامع برای نظارت و کنترل دقیق و مطمئن داده‌ها، سیستم ISMS در این سازمان استقرار خواهد یافت و در صدد کسب استاندارد مربوطه در این حوزه هستیم.

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، فرایند پیاده‌سازی این سیستم از خردادماه جاری آغاز خواهد شد و تا پایان سال 1399 به تکامل می‌رسد. همچنین ممیزی لازم جهت اخذ استاندارد ISO 27001 در این خصوص، پس از آن صورت خواهد گرفت.

   وی با اشاره به تجربه قبلی سازمان فاوا در ارتباط با این سیستم گفت:  باید توجه داشت که از تمرکز بر امور زائد و بروکراتیک در این زمینه پرهیز شود و به دنبال دستاوردهایی مفید و متناسب با مقتضیات سازمان باشیم تا نتیجه کار، صرفا دریافت یک استاندارد ISO نبوده، بلکه پاسخگویی به نیازهای سازمان در حوزه امنیت اطلاعات و کارایی این فرایند مورد نظر باشد.

   رجائیان با تأکید بر نگاه کل‌نگر در این زمینه افزود: با توجه به ارائه سرویس‌های سازمان فاوا به سایر بخش‌های شهرداری مشهد و نیز شهروندان و تعامل میان این اضلاع، از تمرکز بر نیاز داخلی این سازمان و نگاه جزیره‌ای در این خصوص پرهیز می‌کنیم و نیازهای کل شهرداری در حوزه امنیت اطلاعات را در نظر خواهیم داشت.

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با اشاره به خط‌مشی سازمان در این زمینه افزود: ایجاد، نگهداری و ارتقای زیرساخت‌های مناسب و ایمن ذخیره، نگهداری و انتقال داده؛ حفظ کارایی زیرساخت‌های ذخیره، نگهداری و انتقال داده؛ توسعه و بهبود برنامه‌های مناسب و ایمن پردازش و بهنگام‌سازی داده‌ها؛ محافظت از سرمایه‌های اطلاعاتی سازمان و مشتریان در خصوص محرمانگی و دسترس‌پذیری؛ کاهش حوادث امنیت اطلاعات و بهکارگیری روش مناسب برای مقابله با آن؛ ارتقای سطح رضایت مشتریان و کارکنان

   و... ازجمله رئوس اصلی خط‌مشی سازمان در حوزه مدیریت امنیت اطلاعات می‌باشد.

    

   تعداد بازدید: 236
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,193
تعداد بازدید امروز : 617
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:56  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد