تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 135
   کد: 198310
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛

   افزایش چشمگیر ارتباطات آنلاین سازمانی در دوران کرونا

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از گسترش چشمگیر ارتباطات آنلاین سازمانی و بهره‌گیری از فناوری‌های این حوزه در دوران اپیدمی کرونا در این سازمان خبر داد.
   افزایش چشمگیر ارتباطات آنلاین سازمانی در دوران کرونا

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: بر اساس گزارش عملکرد مرکز داده سازمان فاوا در سال 98، مدت زمان ارتباطات تصویری سازمان در اسفندماه سال 98 که دوران اوج شیوع بیماری کرونا بود، نسبت به مدت مشابه در سال 97 ، بیش از 11 برابر بوده و از 37 دقیقه به 412 دقیقه در این ماه رسیده است.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: همچنین مدت زمان ارتباطات تصویری سازمانی در اسفند 98 نسبت به میانگین 11 ماه پیش از آن در سال 98 ، نزدیک به 5 برابر افزایش داشته است. این گزارش همچنین از افزایش 2/2 برابری تعداد ارتباطات تصویری انجام شده در این مدت نسبت به دوره مشابه در سال پیش از آن حکایت می‌کند که عمدتا با هدف برگزاری جلسات آنلاین به جای جلسات حضوری بوده است.
   رجائیان با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از فناوری‌های ارتباطی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی و کاهش ارتباطات فیزیکی گفت: بهره‌گیری از بستر داده‌ای و تکنولوژی‌های ارتباطی، نه تنها مؤثرترین و کارآمدترین روش برای اتخاذ راهکار جایگزین در چنین شرایطی برای با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس و کنترل اپیدمی به شمار می‌رود بلکه در شرایط عادی نیز، موجب تسهیل و تسریع انجام امور و فرایندها خواهد شد.
   وی با اشاره به اثرات پاندمی کرونا که زندگی افراد در تمام جوامع را تغییر داده است، تصریح کرد: باید پذیرفت که برخی تغییراتی که در شیوه زندگی فردی و اجتماعی شهروندان در دوران همه‌گیری این ویروس رخ داده است، برگشت‌پذیر نبوده و جامعه انسانی باید آمادگی تطبیق با شرایط جدید زندگی را به دست آورد.
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: با وجود صدمات بسیاری که جامعه بشری از ناحیه این بیماری متحمل شده است، وقوع چنین بحرانی عامل محرکی بود تا بهینه‌سازی فرایندها در اولویت قرار گیرد و استفاده از فناوری‌های روز برای کاهش مسائلی همچون رفت و آمدهای غیرضروری و تبعات بعدی آن نظیر آلودگی هوا و اتلاف وقت و انرژی، مورد توجه جدی دولت‌مردان و شهروندان واقع شود.
    

   تعداد بازدید: 135
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,187
تعداد بازدید امروز : 611
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:56  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد