تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 150
   کد: 197635
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
   روایت آذری جهرمی از توافق با شهردار مشهد برای گسترش زیرساخت‌های شهر هوشمند

   تفاهم مدیران جوان

   توسعه شبکه اینترنت همراه برای شهرهایی که هوشمندسازی را یکی از اولویت‌های خود درنظر گرفته‌اند، موضوع مهمی است؛ اقدامی که جز با گسترش زیرساخت‌ها میسر نیست و این موضوع هم نیازمند همراهی سازمان‌های مختلف و حتی شهروندان با یکدیگر است. مدیریت شهری مشهد نیز در این دوره با تأکید بر شعار شهر هوشمند تاکنون اقدام به اجرای طرح‌هایی کرده که این شهر را پیشروتر نسبت به شهرهای دیگر کشور نشان می‌دهد.
    تفاهم مدیران جوان

   به گزارش روابط عمومی سامان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد به نقل از شهرآرا، محــمــدجـواد آذری‌جهرمی، وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان، که پیش‌تـر و طی بازدید از نمایشگاه شهر هوشمند مشهد، از این شهر به‌عنوان ویترین جمهوری اسلامی و شهری که در دید زائران و گـردشگران نمونه‌ای از سایر نقاط کشور است نام برده بود، این بار خبر از برقراری تفاهم با شهرداری این شهر و شهردار جوان آن داده و با تأکید بر اینکه توسعه اینترنت همراه نیازمند همکاری شهرداری‌هاست، از مخالفت برخی شورا‌ها و شهرداری شهرها برای احداث سایت و دکل انتقاد کرده است.
   او این سخنان را دیروز در مراسم روز جهانی ارتباطات و در حضور معاون اول رئیس‌جمهور بیان کرد و افزود: باوجود مخالفت‌های برخی شوراها و شهرداری‌ها، در حال حاضر با شهرداری مشهد به تفاهم رسیده‌ایم.
   آذری‌جهرمی پیش‌تر نیز از اقداماتی چون در‌اختیار‌گذاشتن 11‌میلیارد رکورد اطلاعات از‌طریق دیتا دردسترس مردم که توسط شورای اسلامی و شهرداری مشهد برای هوشمند‌سازی صورت گرفته بود، قدردانی کرده و چنین اقداماتی را کاری بزرگ خوانده بود.
   وی همچنین به اثرات کرونا بر فناوری اطلاعات در کشور پرداخت و با اشاره به اینکه 5 هزار شرکت نوپا و 17 هزار عضو نظام صنفی در این حوزه فعالیت می‌کنند، گفت: کرونا در 72 درصد کسب و کارهای این حوزه تاثیر منفی داشته است که خدمات نرم افزاری با 86 درصد بالاترین تاثیر منفی را داشته و خدمات آنلاین پزشکی با 59 درصد بیشترین رشد را در این حوزه تجربه کرده است.
   در‌این‌باره مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد به اقدامات این مجموعه در احداث دکل‌های مخابراتی اشاره کرد و گفت‌: شهرداری مشهد به‌عنوان اولین شهر در کل کشور اقدام به اجرای طرح جامع سامان‌دهی دکل‌های مخابراتی کرده است.
   محمدجواد رجائیان ادامه داد: این دکل‌ها تجمعی هستند و ظرفیت سرویس‌دهی به هر سه اپراتور را به‌صورت هم‌زمان دارند که می‌تواند مانع از مشکلات موجود بر سر راه اپراتورها در نصب دکل‌هایشان شود. در گذشته اپراتورها برای نصب دکل‌ها در منازل شخصی افراد با اختلافاتی مواجه می‌شدند که در بسیاری موارد منجر‌به جابه‌جایی این دکل‌ها می‌شد.
   به گفته او با اجرای این طرح، این دکل‌ها به‌صورت دائمی جای‌گذاری خواهد شد و علاوه‌بر‌این، دکل‌های جدید زیبا‌سازی می‌شود و سرعت عمل را افزایش می‌دهد.
   رجائیان با تأکید بر اینکه با اجرای این طرح، تعداد دکل‌های مشهد از 1200‌دکل به 350‌عدد خواهد رسید، افزود: این طرح با هدف زیبا‌سازی و متناسب‌با مبلمان و فضای شهری به‌صورت المان انجام خواهد شد و از طرفی به این دلیل که هر 350‌نقطه انتخاب‌شده ازسوی اپراتورهای مخابرات تعیین شده‌اند باعث پوشش بهتر شبکه در مشهد می‌شود.

    

   تعداد بازدید: 150
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,058
تعداد بازدید امروز : 482
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 07:46  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد