تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 238
   کد: 197634
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
   وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد

   توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، حاصل تفاهم شهرداری مشهد و وزارت ارتباطات

   وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در توسعه اینترنت همراه نیازمند همکاری شهرداری‌ها هستیم و برخی شورا‌های شهر و شهرداری‌ها با احداث سایت و دکل مخالفت می‌کنند.
   توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، حاصل تفاهم شهرداری مشهد و وزارت ارتباطات

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم روز جهانی ارتباطات که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات پنج ساله وزارت ارتباطات عنوان کرد: برای حل چالش‌های دوران پساکرونا، باید شبکه پهن‌باند ثابت توسعه پیدا کند که ۵ میلیون پورت در ۸ کلان شهر تا پایان امسال باید انجام شود.
   وی افزود: در توسعه اینترنت همراه نیازمند همکاری شهرداری‌ها هستیم و برخی شورا‌های شهر و شهرداری‌ها با احداث سایت و دکل مخالفت می‌کنند.
   وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: هم اکنون با شهرداری مشهد به تفاهم رسیده‌ایم و در تهران هم مذاکرات خوبی با شهردار تهران داشته‌ایم.
   گفتنی است؛ اشاره وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به طرح ساماندهی دکل‌های مخابراتی در شهر مشهد بوده است که از سال 97 آغاز شده و تا پایان سال 1400، ضمن تجمیع 1200 دکل مخابراتی غیر استاندارد به 350 دکل تجمیعی استاندارد، پوشش شبکه آنتن دهی و اینترنت همراه را به شکل محسوسی بهبود خواهد بخشید.
   تاکنون 130 دکل تجمیعی و زیباسازی شده در سطح شهر نصب و 100 دکل غیراستاندارد، برچیده شده است. بر پایه برنامه ریزی انجام شده، تا پایان سال 99، حدود 250 دکل مخابراتی تجمیعی نصب خواهدشد.
   مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر مشهد با تصویب و اجرای این طرح زیرساختی، ضمن همراهی و هماهنگی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، کلان شهر مشهد را در جایگاه شهر پیشرو در حوزه فناوری و ارتباطات تثبیت کرده و از تمامی ظرفیت‌های شهر برای ارائه خدمات هوشمند و بهینه به مردم بهره گرفته ‌است.
    

   تعداد بازدید: 238
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,159
تعداد بازدید امروز : 583
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:26  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد