تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 178
   کد: 196849
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۱۸
   در بازدید حجت‌الاسلام دکتر بحرینی از سازمان فاوا شهرداری مشهد عنوان شد؛

   فراگیری خدمات هوشمندسازی در تمامی مناطق شهر

   نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ضمن بازدید از سازمان فاوای شهرداری مشهد، با خدمات هوشمندسازی صورت‌گرفته در شهر آشنا شد و نکاتی را در راستای ارائه مطلوب‌تر خدمات، متذکر گردید.
   فراگیری خدمات هوشمندسازی در تمامی مناطق شهر

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، حجت‌الاسلام بحرینی در حاشیه بازدید از سازمان فاوا، ضمن آشنایی با مجموعه خدمات هوشمندسازی شهر مشهد، ازجمله طرح ساماندهی دکل‌های مخابراتی، سامانه فاش، کیف پول الکترونیکی، شهرداری الکترونیک، شارژ غیرحضوری و...، با تمجید از تلاش‌های صورت گرفته، بر فراگیری این خدمات در بخش‌های مختلف شهر تاکید کرد.
   دکتر بحرینی در رابطه با طرح ساماندهی دکل‌های مخابراتی عنوان کرد: طرح بسیار خوبی در حال اجراست که برکات زیادی برای شهر خواهد داشت؛ اما باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که دامنه این خدمات به حاشیه و حریم شهر نیز توسعه پیدا کند.
   وی افزود: حاشیه شهر مشهد که پذیرای تعداد زیادی از اقشار کم‌درآمد است، همواره از خدمات مطلوب شهری بی‌نصیب بوده و تبعات این محرومیت، دامن‌گیر موجودیت شهر شده است. بایستی طرح توجیهی گسترش این دکل‌ها به حاشیه شهر نیز تدوین و درصورت توجیه اقتصادی، به مجموع دکل‌های پیش‌بینی‌شده افزوده شود.
   نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد : این آمادگی وجود دارد که در تعامل با مدیران استانی و کشوری، لوازم تسهیل در اجرای این طرح و تمکین اپراتورها به آن را فراهم آورد تا طرحی نمونه در شهر مشهد شکل بگیرد.
   حجت‌الاسلام بحرینی در رابطه با سامانه شفافیت شهرداری(فاش) نیز تصریح کرد: مجموع مواردی که در این سامانه نمایش داده می‌شود، تا پیش از این در دسترس عموم نبوده است و این خود جای سپاس دارد؛ اما همواره عده‌ای وجود دارند که بر بستر همین خدمات مطلوب نیز سوار شده و مطامع خود را دنبال می‌کنند.
   وی افزود: بایستی در تمامی مراحل بارگذاری اسناد و اطلاعات، پایش حفاظتی لازم صورت گرفته و احتمال خطا را به حداقل رساند تا مسیر درستِ طراحی‌شده دچار انحراف نگردد.
   عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعال شدن طرح کیف پول الکترونیکی در مشهد عنوان کرد: بهره گیری از بستر یکپارچه برای پوشش کیف پول های مختلف، برگ برنده مشهد در مقایسه با کلان شهرهای دیگر، به ویژه پایتخت است و بایستی طرح‌های مشارکت فاوا با بخش خصوصی برای توسعه کاربرد کیف پول با شتاب بیشتری دنبال شود.
   دکتر بحرینی در رابطه با فعال شدن شهرداری الکترونیک در مشهد نیز گفت: طرح بدیع و جالبی است که در سایر کلان‌شهرها دیده نشده است و در صورت فراگیر شدن و یکنواخت شدن فرایندها، گامی بزرگ در راستای شفافیت و تسهیل امور مردم خواهد بود. امیدوارم که با شتاب مطلوب این طرح، به زودی شهرداری مشهد به عنوان اولین شهرداری الکترونیک کشور معرفی شود.
   نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در پایان عنوان کرد: این آمادگی از سوی بنده و همکارانم وجود دارد که در سطح کلان و خرد، طرح‌ها، لوایح و پیشنهادات مناسبی که منجر به خدمات مطلوب‌تر به شهروندان می‌شود، پیگیری یا به تصویب برسد.
   در ابتدای این نشست، مهندس آل شیخ معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی و مهندس رجائیان، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد به ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت‌گرفته و خلأهای قانونی بر سر راه اجرای برخی از خدمات پرداخته و همراهی نماینده مردم مشهد در پیگیری وصول برخی طرح‌ها در مجلس شورای اسلامی و همچنین تسهیل در فرایند تعاملات میان‌سازمانی در استان را طلب کردند.

    

   تعداد بازدید: 178
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,184,960
تعداد بازدید امروز : 384
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 07:46  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد