تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 201
   کد: 196475
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
   مدیرعامل سازمان فاوا خبر داد؛

   ارتقای زیرساخت‌های پردازشی و ذخیره‌سازی داده‌های شهرداری با راه‌اندازی سرورهای جدید

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از ارتقای زیرساخت‌های پردازشی و ذخیره‌سازی داده‌های شهرداری با راه‌اندازی سرورهای جدید خبر داد.

   ارتقای زیرساخت‌های پردازشی و ذخیره‌سازی داده‌های شهرداری با راه‌اندازی سرورهای جدید

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: با توجه به گسترش خدمات و ارائه سرویس‌های جدید، نیازمندی به تقویت بسترها و امکانات داده‌ای شهرداری مشهد به مرور افزایش پیدا می‌کند؛ از این رو با راه‌اندازی سرورهای فیزیکی و مجازی جدید، زیرساخت‌های مورد نیاز برای ارائه خدمات فنی و نرم‌افزاری به همکاران و ایجاد ظرفیت‌های لازم برای ارائه خدمات به شهروندان فراهم شد.

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: در همین راستا اخیراً 8 دستگاه سرور فیزیکی و 14 دستگاه سرور مجازی جدید توسط این سازمان در مرکز داده شهرداری مشهد راه‌اندازی شده است. همچنین با نصب تجهیزات جدید، بالغ بر 300 ترابایت  به ظرفیت ذخیره‌سازی مرکز داده افزوده شده است.

   وی با اشاره به اهمیت این اقدام در ارتقای کیفیت فنی و زیرساخت‌های حوزه مرکز داده تصریح کرد: در واقع ماهیت و فرایند پردازش و ذخیره داده‌ها در بستر نرم‌افزاری شهرداری مشهد از طریق همین مرکز داده‌ها و تجهیزات آن صورت می‌گیرد و لذا نقش تعیین‌کننده‌ای در کیفیت خدمات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این مجموعه و نیز در قبال شهروندان دارد.

   رجائیان با تاکید بر اهمیت اقدامات زیرساختی در این زمینه افزود: انجام سرویس‌های دوره‌ای نیز تأثیر بسزایی در حفظ کیفیت خدمات حوزه IT در شهرداری مشهد دارد. در این زمینه به عنوان نمونه می‌توان به سرویس‌ تجهیزات اکتیو شبکه فیبر نوری شهرداری اشاره کرد که اخیراً در مناطق 1 و 2 شهرداری و پایانه معراج انجام شد و در طول سال نیز به صورت مرتب و هر دو ماه یک‌بار در تمامی بخش‌ها صورت می‌گیرد. از مواردی که درسرویس‌های دوره‌ای سوئیچ‌ها و تجهیزات انتقال مورد توجه قرار می‌گیرد لیبل‌گذاری و مستندسازی ارتباطات است.

    

   تعداد بازدید: 201
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,272,148
تعداد بازدید امروز : 292
تعداد بازدید دیروز : 1,751
آخرین به روزرسانی : 11:51  1400/10/28
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد