تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 274
   کد: 196072
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
   با بهره‌برداری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سرویس‌های نقشه سامانه SDI صورت گرفت؛

   سرویس‌دهی زیرساخت اطلاعات مکانی شهرداری در مدیریت بیماری کرونا

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از ارائه سرویس‌های نقشه در سامانه SDI (زیرساخت اطلاعات مکانی)، و پشتیبانی‌های فنی لازم به دانشگاه علوم پزشکی مشهد با هدف مدیریت و کنترل بیماری کرونا خبر داد.

   سرویس‌دهی زیرساخت اطلاعات مکانی شهرداری در مدیریت بیماری کرونا

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، «محمدجواد رجائیان» با اشاره به اینکه استفاده از سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی( SDI )، کمک شایانی به مدیریت سازمان‌ های مختلف می‌کند، اظهار کرد: زمانی می‌توان تحلیل مناسب مکانی را به نحو مطلوب انجام داد که دسترسی به لایه‌های مختلف اطلاعاتی که اغلب در سازمان‌های مختلف جمع‌آوری می‌شود برای مدیران و تحلیلگران در قالب یک ساختار منظم مقدور باشد.

   وی در ادامه در خصوص سرویس‌های نقشه سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی SDI که در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار گرفته است، افزود: سرویس نقشه بومی شهر مشهد با جزئیات ملک به همراه پلاک آبی، انواع ابزارهای ترسیم و جانمایی برای درج مختصات مکانی بیماران بر روی نقشه، ابزارهای رنگ‌بندی مناطق و محلات بر اساس تعداد بیماران شناسایی‌شده، سرویس مسیریابی بر روی نقشه برای تیم‌های غربالگری و ... جزو مهم‌ترین سرویس‌های نقشه SDI می‌باشد که همراه با دسترسی‌های لازم به دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحویل داده شد.

   رجائیان همچنین اظهارداشت: پیش از این دانشگاه علوم پزشکی اطلاعات  مراکز  خود را در قالب چند لایه در بستر یک نقشه  قدیمی و در سامانه‌ای محدود  ارائه می‌کرد؛ به نحوی که نقشه پایه مورد استفاده در نرم‌افزار دانشگاه علوم پزشکی در دوره‌ای نقشه‌ «گوگل» و در دوره‌ای دیگر، نقشه «نشان» بوده که در ازای آن وجه پرداخت می‌شده است. از سوی دیگر در هیچ‌کدام از این نقشه‌ها، ملک و پلاک آبی وجود نداشت؛ درحالی‌که برای ثبت وضعیت آلودگی ویروس کرونا به پایش خانه به خانه نیاز بود.

   وی افزود: خوشبختانه با تعامل مثبتی که میان سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد و دانشگاه علوم پزشکی مشهد شکل گرفت، این بستر خدماتی حرفه‌ای در راستای هم‌افزایی‌های میانسازمانی و کمک به شکست سریع‌تر ویروس منحوس کرونا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار گرفت.

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در خاتمه اظهارداشت: همکاری با دستگاه‌های مختلف که هر کدام تولیدکننده اطلاعات هستند و تسهیل در به اشتراک‌گذاری این داده‌ها، جزو اصول یک زیرساخت اطلاعات مکانی موفق است. در همین راستا سازمان فاوا توانسته است با ایجاد مکانیزم‌های همکاری بین‌دستگاهی، لایه‌های اطلاعاتی موجود در بستر sdi را توسط خود ذینفعان و بهره‌برداران آن لایه، بهنگام‌سازی کند.

   لازم به ذکر است؛ سرویس‌های نقشه سامانه SDI شهرداری هم‌اکنون در پرتال مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد، قابل مشاهده و استفاده است.

    

   تعداد بازدید: 274
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,151,855
تعداد بازدید امروز : 608
تعداد بازدید دیروز : 730
آخرین به روزرسانی : 09:39  1400/08/02
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد