تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 86
   کد: 191883
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
   عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد :

   شورای شهر در صورت نیاز، سند چشم اندازی برای تحقق شهر هوشمند تدوین خواهد کرد

   عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد گفت: شورای شهر در صورت نیازسنجی سند چشم اندازی برای تحقق شهر هوشمند تدوین خواهد کرد.
   شورای شهر در صورت نیاز، سند چشم اندازی برای تحقق شهر هوشمند تدوین خواهد کرد
    
    
   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، شهناز رمارم عضو شورای اسلامی شهر مشهد در بازدید از نهمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند افزود: شورای شهر مشهد مستقلا برای مقوله شهر هوشمند سند چشم اندازی پیش بینی نکرده است اما در سازمان فاوا که دو عضو شورای شهر به صورت ناظر در آن فعالیت دارند و همچنین در حوزه معاونت برنامه ریزی شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه هستیم. حال اگر در این خصوص نیاز سنجی‌های لازم انجام گیرد و خلاء آن احساس شود، قطعا شورای شهر نیز سند جامع و چشم اندازی برای تحقق شهر هوشمند تدوین خواهد کرد.
   وی ادامه داد: کلانشهر مشهد در بسیاری از مولفه‌های شهر هوشمند از سایر کلانشهرها پیشرو بوده است. چنان که به صراحت می‌توان عنوان کرد که اگر این کلانشهر مقام نخست را در حوزه شهر هوشمند از آن خود نکند، قطعا رتبه دوم را از آن خود خواهد کرد. موید این مطلب آن است که کلانشهر مشهد در حوزه کیف پول الکترونیک، تجهیز تاکسی های شهری به سیستم پرداخت QR، خدمات «من کارت» در حوزه اتوبوسرانی، تاکسیرانی و مترو، خدمات مبتنی بر تکنولوژی NFC و زیرساخت‌های متعدد دیگر پیشرفت‌های چشمگیری داشته چنان که جایگاه این کلانشهر را در حوزه شهر هوشمند از سایر کلانشهرها متمایز کرده است.
   عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد تصریح کرد: شهر هوشمند مقوله‌ای متمایز از شهر الکترونیک است، در واقع شهرداری مشهد، پروژه شهر الکترونیک را سال 78 الی 79 کلید کلید زد و نمایشگاه‌های خوبی نیز در این حوزه برگزار کرد. اما در حال حاضر هدف شورای شهر و شهرداری ایجاد شهری دیجیتال و الکترونیک نیست بلکه بنای ما آن است که با توجه به شرایط روز دنیا در قرن 21 پاسخ‌های هوشمندانه به نیازهای شهروندان داده شود. به بیان دیگر خدمات شهری باید در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت آنلاین به شهروندان ارائه شود و در خصوص نحوه ارئه خدمات نیز از آنان نظرخواهی صورت گیرد.
   وی ادامه داد: در حقیقت در شهر هوشمند نوع خدمات دهی به مردم براساس پاسخ‌های هوشمندانه به نیازهای جدید مردم است. لذا در شهر هوشمند باید بهترین پاسخ به شهروندان ارائه شود اما شهر الکترونیک صرفا انجام اقدامات با زیرساخت های الکترونیک است و ممکن است که به نیازهای شهروندان پاسخ هوشمندانه ای ارائه نشود.
   عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد در پایان به حمایت‌های این دوره شورای شهر از کسب و کارهای نوپا تاکید کرد و گفت: شورای شهر مشهد تاکنون مصوبات بسیار خوبی در حمایت از کسب و کارهای نوپا داشته است. این مصوبات در زمینه تسهیل گیری فضای کسب و کارهای نوپا، حمایت های مالی، سرمایه گذاری و معنوی بوده است. شاهد این مدعا ایجاد چندین پروژه بزرگ در شهر مشهد در حمایت از کسب و کارهای نوین است
   تعداد بازدید: 86
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 2
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,143
تعداد بازدید امروز : 567
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:26  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد