تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 112
   کد: 191882
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
   معاون امور اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری خراسان رضوی؛

   ظرفیت‌های هوشمندسازی راهی برای افزایش رضایت مردم از سازمان‌هااست

   معاون امور اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: ظرفیت‌های هوشمندسازی راهی برای افزایش رضایت مردم از سازمان‌ها
   ظرفیت‌های هوشمندسازی راهی برای افزایش رضایت مردم از سازمان‌هااست
    
   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، سید امیر مرتضوی، معاون امور اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری خراسان رضوی در بازدید از نهمین نمایشگاه شهر هوشمند گفت: برخی سیستم‌ها امروزه دیگرپاسخ گوی نیازهای مردم نیست و باید با استفاده ازهوشمندسازی محیط های اداری، در خدمات وحوزه‌های پیشگیرانه همچون پیشگیری ازسرقت بهره برد تا رضایت مردم از عملکرد سازمان‌ها افزایش یابد وامیدواری، اعتماد و اطمینان ارتقا یابد. 
   سید امیر مرتضوی افزود: حوزه هوشمندسازی و توجه به سامانه‌های الکترونیکی هوشمند و کاربرد آن، یک ضرورت و نیازاست. امروزه فضای مجازی را یک فضای حقیقی می دانیم و با توجه به جمعیت زیادی که از اقشار گوناگون ازاین فضا استفاده می کنند و وسعت و گستردگی استفاده از این فضا؛ می توان فضای مجازی را یک فضای اطلاعاتی فرا مرزی دانست. 
   وی تصریح کرد: توجه به هوشمند سازی و استارتاپ‌ها اهمیت زیادی دارد زیرا از طریق آن می‌توان از ظرفیت و استعداد نسل جوان، فرهیخته و نخبه استفاده کنیم و موجب ماندگاری آنها  در کشورمان  باشیم. 
   وی کارکرد حوزه فناوری و الکترونیک را فراوان دانست و گفت: درقانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سال 92 در مواد 5  تا 10 این قانون به سامانه‌های هوشمند الکترونیک اشاره شده است که استقرار و ایجاد این سامانه‌ها موجب کاهش جرایم دراین حوزه شده است.
   معاون امور اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری خراسان رضوی اظهارکرد: درنمایشگاه به بحث آموزش مباحث هوشمند به دستگاه ها و سازمان ها توجه شده است که موجب کاهش مشکلات بروکراسی و فرآیندهای مُخل بازار اصناف در حوزه کسب و کارمی‌شود. همچنین از هوشمندسازی می‌توان در شفاف سازی اداری و پیشگیری از مفاسد اداری، خدمات سرویس‌ها، دربحث اشتغال و رونق تولید و ارتقای کیفیت زندگی در مناطق کم برخوردار و موضوعاتی که مردم به شدت دغدغه دارند بهره برد و در جامعه اعتماد و اطمینان به وجود آورد.
   مرتضوی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های بالای حوزه هوشمند سازی که در کشورداریم می‌توانیم با کشورهای توسعه یافته و پیشرفته در سطح جهانی رقابت کنیم.
   وی تصریح کرد: دریکی ازغرفه‌ها 160 نخبه و فرهیخته به صورت آنلاین درحوزه هوشمندسازی سخت افزاری و نرم افزاری درحال فعالیت بودند که این ظرفیت قابل توجه است وهمانطورکه دربیانیه گام دوم مقام معظم رهبری اشاره شده، باید به نسل جوان توجه و ازظرفیت آنها استفاده شود. از این ظرفیت باید در رفع مشکلات اداری و تسهیل خدمت رسانی به مردم استفاده کرد. نرم افزاری همچون نرم افزار «فاش» از جمله خدماتی است که نشان دهنده تمرکز حوزه هوشمند سازی بر خدمت رسانی بهتر بر مردم است.
   مرتضوی افزود:  برخی سیستم‌های سنتی امروزه دیگرپاسخ گوی نیازهای مردم نیست. به عنوان مثال تبدیل دیجیتال به فیبر نوری یک انقلاب در مخابرات است که مردم می‌توانند از خدماتی که به آنها ارائه می‌شود بهره ببرند.
   معاون امور اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: استقبال قشر تحصیل‌کرده را دراین نمایشگاه شاهد بودم که نوید بخش آینده‌ای روشن است زیرا اگر نسل جوان و نوجوان اقدامی انجام دهند، درآینده می‌توانیم شاهد تغییرات بزرگ و اثر بخشی باشیم
   تعداد بازدید: 112
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,184,973
تعداد بازدید امروز : 397
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 07:46  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد