تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 96
   کد: 191878
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
   رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات شورای عالی استان‌ها:

   استارتاپ‌ها می‌توانند زمینه‌ساز رونق اقتصادی و کسب و کار شوند

   رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات، پژوهش و فناوری شورای عالی استان‌ها گفت: با توجه به نیازهای روزمره مردم به استفاده از خدمات الکترونیک، استارتاپ‌ها می‌توانند زمینه‌ساز رونق اقتصادی، شکل گیری کسب و کار و ایجاد اشتغال ‌شوند.
    استارتاپ‌ها می‌توانند زمینه‌ساز رونق اقتصادی و کسب و کار شوند
    
   رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات، پژوهش و فناوری شورای عالی استان‌ها افزود: چند سالی هست که در حوزه شهر هوشمند و دولت الکترونیک در کشور به عنوان موضوع روز و نیاز جامعه قدم‌های خوبی برداشته شده است.
    برای اولین بار است که از نمایشگاه شهر هوشمند مشهد بازدید داشتم و از نظر من نمایشگاه کاملی بود. همچنین رویدادهای بسیار خوبی در حوزه فاوا در شهرداری مشهد اتفاق افتاده است.
   وی ادامه داد: در این نمایشگاه، شاهد حضور استارتاپ‌ها، شرکت‌های هوشمند و  فن‌آور در کنار شهرداری مشهد بودم که مشغول ارائه خدمات الکترونیکی بودند و این اقدام ارزشمندی است که شهروندان و عموم مردم با مقوله هوشمند‌سازی و شهر الکترونیک آشنا می‌شوند و کمک می‌کند که بستر شهر هوشمند در شهرداری‌ها بیشتر فراهم شود. 
   رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات، پژوهش و فناوری شورای عالی استان‌ها تصریح کرد: بنابر مسولیتی که دارم باید در حوزه فناوری، شهرها و کلان‌شهرها را رصد کنم که شاهد این هستم که در کلان‌شهر‌ها روز به روز نیازهای مردم در حوزه استفاده از فن‌آ‌‌‌‌‌‌وری و خدمات الکترونیک تغییر و افزایش پیدا کرده است. 
   بادامی‌نجات بیان کرد: شهرهایی مانند تهران، اصفهان، تبریز، یزد، همدان و کرج اقدامات خوبی در حوزه فناوری و هوشمندسازی داشته‌اند. شهر مشهد نیز با توجه به بروزرسانی و اقدامات شاخص در حوزه هوشمندسازی و فن‌آوری اطلاعات، دستاوردهای خوبی در این زمینه داشته است.
   وی اظهار کرد: استارتاپ‌ها در فضایی رشد می‌کنند که زیرساخت آن فراهم شده باشد. مجموعه‌های استارتاپی نیازمند این هستند که بخشی از کارها و زیر ساخت‌ها توسط حاکمیت و توسط شهرداری‌ها فراهم شده باشد تا این استارتاپ.ها رشد کنند. مجموعه‌های مدیریت شهری پلتفرم‌هایی را فراهم می‌کنند که استارتاپ‌ها بتوانند از داده‌ها استفاده کنند که این اتفاق زمینه‌ساز رونق اقتصادی، شکل‌گیری کسب و کار و اشتغال خواهد شد. این اقدام شهرداری مشهد، فضایی را ایجاد کرده تا بخش‌های خصوصی هم در کنار بخش‌های دولتی در این نمایشگاه حضور داشته باشند و زمینه رشد آنها را فراهم کرده است
   تعداد بازدید: 96
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,184,928
تعداد بازدید امروز : 352
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 07:46  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد