تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 89
   کد: 191874
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
   رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری زاهدان:

   استارتاپ‌ها مسیر دستیابی به شهرهای هوشمند را تسریع می‌کنند

   رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری زاهدان گفت: استارتاپ‌ها مسیر دستیابی به شهرهای هوشمند را تسریع می‌کنند.
   استارتاپ‌ها مسیر دستیابی به شهرهای هوشمند را تسریع می‌کنند
    
   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، زهرا احمدی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری زاهدان بیان کرد: شهر هوشمند، شهری است که از طریق راهکارهای هوشمندسازی بتواند عدالت را برای شهروندانش مهیا کند.
   وی ادامه داد: به عبارتی با راهکارهای هوشمندسازی، عدالت اجتماعی برقرار شده و امکان استفاده تمامی شهروندان از امکانات به‌صورت برابر فراهم می‌شود. همچنین این راهکارها و استفاده از خدمات اینترنتی می‌تواند به کاهش میزان رفت و آمدهای درون شهری شهروندان و زندگی بهتر آنان منجر شود.
   احمدی با تأکید بر اینکه اولین نمود یک شهر هوشمند در حوزه حمل و نقل عمومی آن بروز می‌کند، افزود: به طور مثال می‌توان به پرداخت‌های الکترونیکی در حوزه وسایل نقلیه درون‌شهری مانند اتوبوس و تاکسی یا پارکینگ‌ها اشاره کرد. رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری زاهدان به اهمیت داشتن کیف پول الکترونیکی اشاره و تصریح کرد: اگر شهروندان بتوانند با گوشی همراه، کرایه تاکسی خود را پرداخت کنند، از یکی از امکانات یک شهر هوشمند بهره‌مند شده‌اند. 
   وی به برخی نرم‌افزارهای ارائه خدمات شهری اشاره کرد و گفت: تعدد و پراکندگی اپلیکیشن‌ها در ارائه خدمات شهری یکی از مشکلات استارتاپ‌ها است که به‌دلیل وجود رقابت بین شرکت‌ها و عدم رشد و پیشرفت برخی از این اپلیکیشن‌ها حاصل شده است.  
   رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری زاهدان گفت: مدیران شهری با کارشناسی دقیق‌تر و انتخاب شرکتی که قابلیت‌های اپلیکیشن‌ آن بیشتر است یا ایجاد تعامل بین شرکت‌ها و فعالیت آنها در قالب یک هلدینگ و ساخت نرم‌افزاری جامع، می‌توانند در حل این مشکل کمک کنند. 
   وی به وجود پارک‌های علم و فناوری در شهرهای مختلف کشور اشاره و بیان کرد: استارتاپ‌ها باید از سوی پارک‌های علم و فناوری داشته باشند و این پارک‌ها باید از استارتاپ‌ها و تمامی جوانان مستعد فعال در این حوزه دعوت به همکاری کنند. نهادهایی مانند شهرداری‌ها نیز با توجه به نیازهای خود ابتدا به چنین مکان‌هایی مراجعه کنند. 
   احمدی ادامه داد: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور(نصر) می‌تواند واسطه‌ای برای دستیابی شهرداری‌ها به اپلیکیشن‌های شرکت‌های معتبر باشد. 
   وی درباره برگزاری نهمین نمایشگاه شهر هوشمند در مشهد گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند به معرفی نرم‌افزارهای جدید، بروز استعدادهای جوان و همچنین برطرف کردن نیازهای شهرداری‌ها در این حوزه کمک کند. 
   رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری زاهدان با تأکید بر کمبودهای زیرساختی زاهدان در حوزه شهر هوشمند افزود: امیدوارم فاصله بین کلان شهرها در این حوزه به‌ویژه در دسترسی به فیبر نوری کمتر شود. بی‌شک این امر نیاز به بررسی کلان و تخصیص بودجه دولتی دارد
   تعداد بازدید: 89
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,236
تعداد بازدید امروز : 660
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:56  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد