تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 99
   کد: 191558
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
   تجاری‌سازی شهر هوشمند در بوته نقد؛

   افتتاح‌محور بودن پروژه‌ها، یک چالش است

   حسین فتحی، سخنران کارگاه آموزشی چالش‌های تجاری‌سازی شهر هوشمندگفت: افتتاح‌محور بودن پروژه‌ها، یک چالش است
   افتتاح‌محور بودن پروژه‌ها، یک چالش است

    

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شمهد،حسین فتحی، سخنران کارگاه آموزشی چالش‌های تجاری‌سازی شهر هوشمند، افتتاح‌محور بودن پروژه‌ها را یکی از مهم‌ترین چالش‌های تجاری‌سازی شهر هوشمند خواند و گفت: گاهی اوقات مدیران چنان درگیر حواشی می‌شوند و به برگزاری مراسم افتتاحیه، رونمایی یا عناوین شبیه به آن بها می‌دهند که اصل قضیه در این میان فراموش می‌شود. 

   این عضو ملی بنیاد نخبگان که در جمع مدیران حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات حاضر در نهمین نمایشگاه تخصصی و همایش ملی شهر هوشمند سخن می‌گفت افزود: چالش بزرگ دیگری که عمدتا موفقیت ایده‌های نو را تحت تاثیر قرار می‌دهد، عدم وجود خط مشی مشخص است. گاهی چنان ایده را بزرگ می‌بینیم که بدون طراحی نقشه راه وارد میدان می‌شویم. باید اعتراف کنم که بهترین و ناب‌ترین ایده‌ها هم بدون بهره‌مندی از یک برنامه تجاری علمی و برنامه‌ریزی دقیق راه به جایی نخواهند برد.

   وی در ادامه افزود: عدم تجمیع داده‌ها و عدم امکان ایجاد تحلیل‌های یکپارچه (داده‌های جزیره‌ای)، نحوه برخورد نامناسب کارفرمایان با پروژه‌های این حوزه که غالبا استارت‌آپ‌ها هستند و داشتن انتظار نابجای پذیرش ریسک کامل پروژه از طرف استارت‌آپ یا شرکت ارائه دهنده فناوری از سایر چالش‌های فراروی دستیابی به شهر هوشمند است.

   فتحی بیان کرد: ارائه ایده‌ها و طرح‌های خلق‌الساعه، بدون مطالعه تجربه‌های موجود در دنیا از جمله معضلات بزرگی است که گاه‌گاهی به خصوص در برخی از دستگاه‌های دولتی با آن روبرو می شویم. گاهی نیز برخی از مدیران یا استارت‌آپ‌ها با کپی‌برداری محض از نمونه های مشابه خارجی بدون توجه به نیازمندی های داخلی وارد عرصه بازار شده و شکست های بزرگی را نیز متحمل می شوند.  البته برداشت اشتباه در تعریف بومی‌سازی محصول یا خدمت نیز می تواند آسیب‌زا باشد.

    

    

    

   تعداد بازدید: 99
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,189
تعداد بازدید امروز : 613
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:56  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد