تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 87
   کد: 191556
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
   دبیر اجرایی رویداد «هکاتون» شهر هوشمند:

   استارت‌آپ‌ها نقش بی‌بدیلی در تسریع خدمات به شهروندان دارند

   دبیر اجرایی رویداد «هکاتون» شهر هوشمند گفت: استارت‌آپ‌ها نقش بی‌بدیلی در تسریع خدمات به شهروندان دارند
    استارت‌آپ‌ها نقش بی‌بدیلی در تسریع خدمات به شهروندان دارند

    

    

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، مهدی غیبی، دبیر اجرایی رویداد «هکاتون» گفت: استارت‌آپ‌ها امروزه نقش بی‌بدیلی در زمینه تسریع خدمات به شهروندان دارند و از آنجا که درگیر حوزه‌های بروکراتیک نیستند، خیلی موفق‌تر عمل می کنند.

    این فعال حوزه کارآفرینی و مشاور کسب و کار افزود: در «هکاتون» که به عنوان یکی از برنامه های نهمین نمایشگاه شهر هوشمند به اجرا درمی‌آید، پنج محور بررسی می‌شود که شامل حمل و نقل و برنامه‌ریزی شهری، شهر سبز، شهروند هوشمند، عوارض خودرو و نوسازی و داده‌کاوی شهری است. در این رویداد حل مسأله با زبان برنامه‌نویسی  انجام می‌شود که در واقع مسابقه یک برنامه‌نویسی با نام «هکاتون» است. در این رویداد پنج چالش شهرداری را انتخاب و استخراج کردیم و به رقابت گذاشتیم که 60 نفر در قالب تیم‌های مختلف ثبت نام کردند و هر کدام از این تیم‌ها در یک چالش شرکت می‌کنند. در این رقابت، زیرساخت‌هایی که سازمان فاوا دنبال می‌کند مورد توجه قرار می‌گیرد و پیشنهادها و راهکارهای جدی در  حوزه‌ چالشهای مطرح شده، در مدت زمان 48 ساعت از سوی گروه‌های شرکت‌کننده ارائه می‌شود.

   وی در تشریح عنوان این رویداد گفت: هکاتون از ترکیب دو واژه هک و ماراتن ایجاد شده است. در این رویداد هر کدام از تیم‌ها، یکی از این چالش‌ها را انتخاب می‌کنند و در آن چالش، ایده‌هایی را ارائه داده و پیاده‌سازی می‌کنند و هر جا نیاز به اطلاعات و منابع داشته باشند، سازمان فاوای شهرداری این اطلاعات را در اختیارشان قرار  می‌دهد تا در زمان مشخص‌شده به نتیجه مطلوب برسند.

   دبیر اجرایی رویداد «هکاتون» به ضرورت ایجاد استارت‌آپ‌ها در زندگی امروزه اشاره کرد و افزود: استارت‌آپ‌ها به دلیل اینکه یک فعالیت سریع هستند و خروجی‌های سریعی را ارائه می‌کنند و می توانند خدمات خوبی ارائه دهند، در حال حاضر با اسقبال مردم مواجه شدند. این یک تفکر قدیمی و سنتی است که باید سازمان‌ها عریض و طویل باشد.

   وی ادامه داد: دو مدل فعالیت استارت‌آپی داریم که یک نوع استارت‌آپ‌ نوآورانه و یک نوع از آنها نیز استارت‌آپ‌ اصلاح کننده هستند. استارت‌آپ‌های نوآورانه به این صورت هستند که تاکنون چنین استارتاپی  موجود نبوده و جدیدا راه‌اندازی شده است که  این گونه، سهم کمی در استارتاپ‌ها دارند. نوع دیگر، استارتاپ‌های اصلاح کننده هستند که سرویس‌هایی را که قبلا ارائه شده است بهبود و ارتقا داده‌اند؛ مانند راه‌اندازی تاکسی‌های اینترنتی که با اصلاح فرایندهای مربوطه، خدمات نوینی در زمینه حمل و نقل  ارائه می‌دهند.

    

    

   تعداد بازدید: 87
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,205
تعداد بازدید امروز : 629
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:56  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد