تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 85
   کد: 191554
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
   نائب‌رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر:

   تحقق شهر هوشمند از نخستین اهداف این دوره مدیریت شهری بوده است


   نائب‌رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد تحقق شهر هوشمند را یکی از نخستین اهداف این دوره مدیریت شهری عنوان کرد.
   تحقق شهر هوشمند از نخستین اهداف این دوره مدیریت شهری بوده است

    به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، سیدمسعود ریاضی با اشاره به رشد خوب مشهد در حوزه هوشمندسازی و استفاده از تکنولوژی‌های نوین، اظهار کرد: بر اساس ارزیابی‌های انجام گرفته، کلان‌شهر مشهد جزء کلان‌شهرهای پیشرو در حوزه هوشمندسازی است.

   وی تصریح کرد: با وجود آنکه کلان‌شهرهای تهران، تبریز، اصفهان و شیراز رقبای مشهد در حوزه شهر هوشمندسازی به شمار می‌آیند اما شهر مشهد در این زمینه نسبت به سایر کلان‌شهرها پیشتاز است.

   نائب‌رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد ادامه داد: با توجه به وسعت بسیار کلان‌شهر مشهد و زائرپذیری آن، اتفاقات رخ داده در زمینه شهر هوشمند و فناوری‌های نوین بیش از سایر شهرها نمود دارد، لذا مشهد پیشروتر از دیگر کلانشهرها در این حوزه است.

   ریاضی مهمترین دغدغه این حوزه را جزیره‌ای عمل کردن بخش‌های مختلف عنوان کرد و افزود: اگر ما سیستم مدیریت یکپارچه داشته باشیم قطعا با سرعت بیشتری می‌توانیم به سمت شهر هوشمند حرکت کنیم اما بالعکس به هر میزان که دستگاه‌های ما در این حوزه جزیره‌ای عمل کنند، ما بیشتر از شهر هوشمند فاصله می‌گیریم.

   وی با بیان اینکه تحقق شهر هوشمند یکی از نخستین شعارهای این دوره مدیریت شهری بوده است، اظهار کرد: از این رو طرح‌های قابل توجهی در شورای شهر در این خصوص مطرح شده است. به طور مثال یکی از طرح‌هایی که بنده پیگیری می‌کردم پیاده شدن شهر هوشمند و تهیه نقشه‌های 3 بعدی به صورت پایلوت در دو ناحیه شهری طوس و ثامن بود که برای تحقق این مهم کارگروهی مشخص شد که در حال انجام فعالیت است. در حال حاضر بخش عمده‌ای از این نقشه‌های 3 بعدی برای این دو منطقه آماده شده و برای بخش وسیعی از سایر نقاط شهر نیز نقشه‌های 3 بعدی طراحی شده است.

    

    

    

    

   تعداد بازدید: 85
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,068
تعداد بازدید امروز : 492
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:26  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد