تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 89
   کد: 191175
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
   رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج:

   ارائه خدمات هوشمندانه به شهروندان نیازی ضروری است

   رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج گفت: امروزه با توجه به پیشرفت علوم مختلف و تغییر سبک زندگی از سنتی به زندگی مبتنی بر تکنولوژی، به نظر می‌رسد که هوشمندسازی مدیریت شهری و ارائه خدمات هوشمندانه به شهروندان یک نیاز ضروری است.
   ارائه خدمات هوشمندانه به شهروندان نیازی ضروری است

   محمود دهقان با اشاره به اینکه مهم‌ترین حوزه فناورانه‌ای که در شهرها مطرح است و می‌تواند نقش بسزایی در زندگی شهری داشته باشد، خدمات هوشمندانه در حوزه حمل و نقل شهری است، گفت: عرصه‌های مختلف دیگری مانند خدمات پارکینگی و فضاهای فرهنگی و تفریحی را هم در بحث هوشمندسازی می‌توان مطرح کرد اما به نظر می‌رسد مهم‌ترین حوزه در حال حاضر مبحث اقتصاد شهری باشد.

   وی خاطرنشان کرد: به طور کلی هوشمندسازی باید در خدمت تسهیل شرایط زندگی مردم باشد. اگر ترافیک شهری و تردد عمومی مردم در شهرها با قابلیت‌های هوشمندسازی مدیریت شود، میزان رفت و آمدها کاهش یافته و فضای شهری و کیفیت هوا و سطح زندگی برای تمام اقشار جامعه، از کودکان گرفته تا سالمندان بهبود پیدا کند.

   رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه در این شهر حوزه فناوری اطلاعات گسترش یافته است، گفت: در بعضی از حوزه‌ها هنوز کار چندانی انجام نشده اما آنچه که به صورت جدی در حال حاضر به دنبال آن هستیم، تسهیل ارائه خدمات به مردم بخصوص در حوزه خدمات شهرسازی است.

   وی افزود: در حوزه حمل و نقل تا کنون به سطح مورد انتظار دست نیافته‌ایم، اما شعار شهرداری در این دوره این است که شهر باید هوشمندتر اداره شود تا با ایجاد شهرداری مجازی، خدمات را در بستری الکترونیکی ارائه کنیم و با کمتر کردن مراجعات مردمی به شهرداری، شرایط کاهش هزینه‌های جانبی را فراهم آوریم.

   دهقان با اشاره به اینکه مشهد شهری پیشرفته در حوزه فناوری اطلاعات است، گفت: ما برای حضور در نهمین نمایشگاه شهر هوشمند جدی هستیم چراکه مشهد را شهری پیشرفته در حوزه فناوری می‌دانیم.

   وی در خصوص برگزاری نمایشگاه‌های فناورانه از جانب شهرداری‌ها نیز افزود: آنچه که در این نوع نمایشگاه‌ها ضروری به نظر می‌رسد این است که خدمت نهایی ارائه شود و از ارائه‌های الکامپی دور باشد.

   رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرج خاطرنشان کرد: اگر طرح‌هایی که در حال استفاده است در نمایشگاه‌ها ارائه شود و در کنار آن پنل‌ها و سخنرانی‌هایی برگزار شود، محتوای نمایشگاه از کلی‌گویی‌ها به دور بوده و طرح‌هایی مورد بحث قرار می‌گیرد که ملموس و قابل اجرا است.

   وی افزود: ارائه خدمات فناورانه اجرا شده در شهرها در نمایشگاه شهر هوشمند، باعث معرفی این طرح‌ها شده و می‌توان امیدوار بود با حداقل امکانات در دیگر شهرها نیز اجرایی شود.

    

   تعداد بازدید: 89
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,192,890
تعداد بازدید امروز : 1,776
تعداد بازدید دیروز : 6,538
آخرین به روزرسانی : 08:30  1400/09/17
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد