تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 96
   کد: 191006
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
   هم‌زمان با نهمین نمایشگاه شهر هوشمند برگزار می‌شود؛

   «هکاتون شهر هوشمند»؛ چالشی برای برنامه‌نویسان شهری

   همزمان با نهمین نمایشگاه شهر هوشمند رویداد بزرگ «هکاتون شهر هوشمند» به عنوان چالشی برای برنامه‌نویسان و با هدف استفاده از زبان IT برای رفع معضلات شهری، برگزار می‌شود.
   «هکاتون شهر هوشمند»؛ چالشی برای برنامه‌نویسان شهری

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، همزمان با برگزاری «نهمین نمایشگاه شهر هوشمند»، سازمان فاوا شهرداری مشهد به عنوان متولی تحقق شهر هوشمند، در نظر دارد با برگزاری رویداد «هکاتون شهر هوشمند»، زمینه استفاده از داده‌های شهری برای بهر‌ه‌مندی هر چه بیشتر کسب و کارهای فناور را فراهم سازد.

   هکاتون شهرهوشمند، یک رویداد جمعی برنامه‌نویسی است که برنامه‌نویسان و علاقمندان به فناوری را برای توسعه یک نرم‌افزار و اپلیکیشن موبایلی جدید، گرد هم می‌آورد.

   هدف از این رویداد خلاقانه و گروهی، حل معضلات و چالش‌های مدیریت شهری در قالب فعالیت‌های تیمی و در یک چارچوب و بازه زمانی مشخص است.

   این گزارش همچنین بیان می‌کند: تمرکز هکاتون شهر هوشمند بر روی کشف خلاقیت نوآوران، حل خلاقانه مسئله و نحوه استفاده از داده های (API) است که سازمان فاوا شهرداری مشهد، برای تولید اپلیکیشن‌های مورد نیاز، در اختیار برنامه‌نویس‌ها قرار می‌دهد.

   5 محور چالش‌های این رویداد شامل «برنامه‌ریزی و زمانبندی استفاده از حمل و نقل عمومی و پارکینگ شهری»، «پرداخت عوارض خودرو و نوسازی»، «شهر سبز»، «شهروند هوشمند» و «داده‌کاوی شهری» است که از تاریخ اول تا سوم بهمن ماه سال جاری و همزمان با «نهمین نمایشگاه شهر هوشمند» و «بیست و دومین نمایشگاه الکامپ» در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد، به مدت 48 ساعت برگزار می‌شود.

    

   تعداد بازدید: 96
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,192,936
تعداد بازدید امروز : 1,822
تعداد بازدید دیروز : 6,538
آخرین به روزرسانی : 08:30  1400/09/17
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد