تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 109
   کد: 190555
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۰/۱۸
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری تبریز در بازدید از سازمان فاوا:

   اقدامات شهرداری مشهد در ارائه خدمات الکترونیک ستودنی است

   روز گذشته سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد میزبان جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران عالی شهرداری تبریز بود. به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، این هیئت که به منظور آشنایی با مجموعه خدمات معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد حضور یافته بودند، پس از بازدید از مرکز نوآوری شهری، کارخانه نوآوری، شهرداری الکترونیک منطقه 12 و آشنایی با اپلیکیشن شهروندی «شهرمن»، در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات حاضر شده و با مجموعه ماموریت‌ها و پروژه‌های انجام شده در راستای هوشمندسازی شهر مشهد آشنا شدند.
   اقدامات شهرداری مشهد در ارائه خدمات الکترونیک ستودنی است

   شهریار آل شیخ، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد در این بازدید عنوان کرد: در تغییر سیاستی مشهود، سازمان فاوای شهرداری را از وظایف تعریف شده پیش پاافتاده رها کرده و این سازمان را به سمت مجموعه ای پویا و نوآور در عرصه هوشمندسازی شهر سوق دادیم.

   وی ادامه داد: نتیجه این تغییر نگرش، اتفاقات مثبتی است که طی دو سال گذشته در این مجموعه رخ داده و اکنون مدیریت شهری مشهد را در موقعیتی ممتاز در میان سایر کلان شهرها قرار داده است.

   آل شیخ با اشاره به پیش نیازهای حرکت در مسیر شهر هوشمند به لزوم نگاه تعاملی در این عرصه تاکید کرد و افزود: اعتماد و اطمینان دوسویه و باور به حل معضلات شهر و مردم، پیش نیازهایی است که در تعامل داخلی و بیرونی با دستگاه ها و معاونت های مختلف، راهگشای امور خواهدبود.

   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد افزود: امیدواریم که کلان شهر تبریز به عنوان یکی از کلان شهرهای پیشرو و موفق نیز گام های حرکت در مسیر شهر هوشمند را با سرعت بیشتری بپیماید و از مزایای آن بهره مند شود.

   در ادامه معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری تبریز نیز با بیان اینکه مشهد تجربیات خوبی در حوزه مدیریت شهری دارد گفت: به همراه جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری تبریز برای مشاهده و بهره گیری از این تجربیات به شهر مشهد سفر کرده‌ایم.

   مرتضی موحد نیا، با اشاره به مشکلات شهرهای کشور به لحاظ قانونی، افزود: با توجه به نبود مدیریت واحد شهری، شهرداری به اهداف مدنظر دست پیدا نمی‌کند؛ چون دستگاه‌های خدمات‌رسان دیگر در حیطه شهرداری فعالیت نمی‌کنند.

   وی با بیان اینکه شهرداری مشهد به تنهایی اقدامات خوبی در مرکز نوآوری و همراهی با استارتاپ‌ها انجام داده است، تصریح کرد: در حال حاضر منطقه ۱۲ شهرداری مشهد به صورت الکترونیک فعال شده، اما عده‌ای از شهروندان انتظار دارند خارج از ضوابط شهرداری پروانه ساختمانی صادر شود و عده‌ای دیگر با مسائل و قوانین شهرداری آشنایی ندارند؛ از این‌رو امکان بهره‌مندی از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های ایجاد شده شهرداری الکترونیک را ندارند؛ اما گام شهرداری مشهد در این راستا ارزنده بوده و می‌تواند برای سایر کلانشهرها الگو باشد.

   موحدنیا با بیان اینکه شهرداری تبریز از سال‌ها قبل زیرساخت‌های خوبی در بخش فناوری و شهر هوشمند فراهم کرده است، اضافه کرد: در منطقه ۹ شهرداری تبریز بسترهای لازم برای الکترونیکی شدن آماده شده، البته باید از تجربیات شهرداری مشهد استفاده کنیم تا هزینه ها را به حداقل برسانیم.

    

   تعداد بازدید: 109
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,192,793
تعداد بازدید امروز : 1,679
تعداد بازدید دیروز : 6,538
آخرین به روزرسانی : 08:30  1400/09/17
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد