تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 108
   کد: 182807
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷

   لایه‌های اطلاعاتی بهداشت و درمان در سامانه SDI به‌روزرسانی شد

   روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از بهنگام‌سازی و بارگذاری لایه‌های اطلاعاتی بهداشت و درمان شهر مشهد بر روی سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی (SDI) شهرداری مشهد خبر داد.
   لایه‌های اطلاعاتی بهداشت و درمان در سامانه SDI به‌روزرسانی شد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، لایه‌های اطلاعاتی بهداشت و درمان شامل داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، درمانگاه‌های عمومی از جمله لایه‌های شهروندی و مورد مراجعه مردم است که اطلاع پیدا کردن از موقعیت این اماکن می‌تواند کمک مطلوبی به شهروندان نماید.

   بنا بر این گزارش، بههنگام‌سازی لایه‌های بهداشت و درمان، محصول تعامل مثبت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سازمان فاوا در بستر به اشتراک‌گذاری و تولید داده‌های مکانی است. این سازمان توانسته در راستای همکاری با دستگاه‌های مختلف با هدف به اشتراک‌گذاری داده‌های اطلاعاتی سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی، با ایجاد مکانیزم‌های همکاری موفق بین‌دستگاهی، لایه‌های اطلاعاتی موجود در بستر SDI را توسط خود ذینفعان و بهره‌برداران آن لایه، به‌هنگام‌سازی کند.

   بر مبنای این گزارش، در سال 1398 تعداد عوارض لایه‌های اطلاعاتی بیمارستان 8.82 درصد، درمانگاه 5.55درصد، داروخانه 5.62 درصد و آزمایشگاه 38.85 درصد نسبت به سال 96 رشد داشته است و در کل طی سال 98 تعداد کل عوارض لایه‌های اطلاعاتی بهداشت و درمان در این سامانه 11.17درصد نسبت به سال 96 رشد داشته است.

   کاربر، پس از ورود به سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی، به منظور مشاهده هر کدام از لایه‌های کاربری می‌تواند پراکنش آن را بر روی نقشه شهر مشهد مشاهده نماید. همچنین کاربر می‌تواند پس از فعال کردن لایه مذکور، مکان مورد نظر خود را انتخاب و اطلاعات توصیفی همان مکان را به صورت کامل‌تر نیز مشاهده کند.

    

   تعداد بازدید: 108
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 6,474,908
تعداد بازدید امروز : 928
تعداد بازدید دیروز : 5,331
آخرین به روزرسانی : 16:12  1398/09/23
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد