تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 157
   کد: 181702
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۰۹

   سرویس هوشمند بازدیدهای ماموران آتش‌نشانی راه‌اندازی شد

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از راه‌اندازی سرویس هوشمند بازدیدهای ماموران آتش‌نشانی در سامانه جامع آتش‌نشانی خبر داد.
   سرویس هوشمند بازدیدهای ماموران آتش‌نشانی راه‌اندازی شد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، «محمدجواد رجائیان» با اشاره به اینکه وظایف آتش‌نشانی فقط در مبارزه با حریق خلاصه نمی‌شود، گفت: اخذ تأییدیه آتش‌نشانی ساختمان ازجمله موضوعات مرتبط با مجموعه آتش‌نشانی است و شهروندان جهت اخذ پایان‌کار ساختمان از شهرداری، نیاز به تاییدیه آتش‌نشانی دارند که در این خصوص لازم است ماموران، بازدیدهایی از محل و اماکن شهری داشته باشند.

   وی افزود: در گذشته روال تقسیم بازدیدهای ماموران آتش‌نشانی از اماکن سطح شهر مانند بازدید از اماکن بالقوه خطر، ایمنی مهدکودک‌ها، رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها، مساجد و حسینیه‌ها، انبارها، تالارهای پذیرایی و باغسراها، درمانگاه‌ها، هتل‌ها، اصناف و...  به صورت دستی توسط یک کاربر خاص صورت می‌گرفت؛ اما هم‌اکنون به صورت الکترونیکی  و بر اساس شاخص‌های گرید کارشناسان، شیفت‌های کاری، سقف بازدید و... انجام می‌شود.

   رجائیان همچنین تصریح کرد: افزایش سرعت تقسیم بازدید به همراه صرفه‌جویی در منابع انسانی و افزایش بهره‌وری، جلوگیری از اعمال سلیقه‌های شخصی در انتخاب مأمور بازدید و استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود مأموران بازدید، جزو مزیت‌های این سرویس تعریف می‌شود.

   رجائیان درباره مهم‌ترین ویژگی‌های سرویس هوشمند تقسیم بازدیدهای ماموران آتش‌نشانی نیز اظهارداشت: توزیع عادلانه بازدیدها بین مأموران بازدید، یکپارچه‌سازی تقسیم بازدید در فرآیندهای پیشگیری، اجرائیات و نظارت، استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود مأموران بازدید، کاهش زمان و هزینه رفت‌وآمد(یک مأمور بازدید می‌تواند بازدید فرآیندهای مختلف را انجام دهد)، تقسیم بازدید بر اساس شاخص‌های آماری و گرید کارشناس، افزایش سرعت تقسیم بازدید و صرفه‌جویی در منابع انسانی و افزایش بهره‌وری، از مهم‌ترین ویژگی‌های این سرویس هوشمند است.

    

   تعداد بازدید: 157
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 6,380,377
تعداد بازدید امروز : 2,482
تعداد بازدید دیروز : 3,142
آخرین به روزرسانی : 12:49  1398/08/30
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد