تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 177
   کد: 175493
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴

   پیاده‌سازی زیرسیستم تصادفات در سامانه جامع اتوبوسرانی مشهد

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، از تولید و پیاده‌سازی زیرسیستم تصادفات در سامانه جامع اتوبوسرانی با هدف الکترونیکی نمودن کلیه فرآیندهای سازمان اتوبوسرانی خبر داد.
   پیاده‌سازی زیرسیستم تصادفات در سامانه جامع اتوبوسرانی مشهد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، «محمدجواد رجائیان» ضمن اشاره به طراحی و تولید سامانه جامع اتوبوسرانی مشهد از دی‌ماه 1397 گفت: این سامانه شامل هفت زیرسیستم است که زیرسیستم تصادفات با مزیت مهم یکپارچه‌سازی با سایر زیرسیستم‌های سامانه، امکانات و ویژگی‌های خاصی را شامل می‌شود.
   رجائیان افزود: زیرسیستم تصادفات دارای امکاناتی مانند ثبت تصادف، اطلاعات افراد و خودروها، خسارات، برآورد هزینه تعمیرات، تسویه حساب، مدیریت بیمه‌نامه‌های اتوبوس‌ها و تحویل و تحول اتوبوس به رانندگان بوده و گزارش‌های متنوعی در اختیار کاربر قرار می‌دهد.
   وی سامانه قبلی تولیدشده برای تصادفات را فاقد ارتباط با سایر زیرسیستم‌ها مطرح کرد و با اشاره به اینکه پشتیبانی از سامانه قبلی امکان‌پذیر نبود، اظهارداشت: زیرسیستم جدید تصادفات در سامانه جامع اتوبوسرانی، با زیرسیستم‌های بهره‌برداری، پنل مرکز بیسیم سامانه جامع اتوبوسرانی، سامانه نگهداری و تعمیرات، پرداخت الکترونیک شهرداری و زیرساخت نقشه در ارتباط می‌باشد.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد همچنین در خصوص تشریح کلی زیرسیستم تصادفات سامانه جامع اتوبوسرانی مشهد بیان کرد: در زیرسیستم تصادفات، در صورت بروز هرگونه تصادف اعم از خسارتی، جرحی، فوتی و... کلیه اطلاعات مربوطه شامل تاریخ وقوع تصادف، زمان و مکان، بخش‌های خسارت‌دیده، مصدومان حادثه، شماره پلاک خودرو و... ثبت خواهد شد؛ به نحوی که بتوان درآینده از اطلاعات ثبت‌شده در این زیرسیستم گزارش‌های متنوعی همچون گزارش آمار تصادفات یا اعمال تشویق برای رانندگانی که تصادف نداشته‌اند و... را بنا به نیاز مدیریت تهیه کرد.
   گفتنی است؛ زیرسیستم تصادفات، به عنوان اولین زیرسیستم سامانه جامع اتوبوسرانی به بهره‌برداری رسیده و 7زیرسیستم دیگر این سامانه به مرور و تا پایان سال 98 به بهره‌برداری خواهد رسید.
    

   تعداد بازدید: 177
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 6,832,818
تعداد بازدید امروز : 527
تعداد بازدید دیروز : 1,062
آخرین به روزرسانی : 13:15  1399/09/09
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد