تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 99
   کد: 165901
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۱۶

   سیستم حمل‌ونقل شهری در شهر مشهد هوشمند است

   محمدرضا خلیلی مدیرکل ارتباطات و فنآوری ارتباطات خراسان رضوی در گفتگوی اختصاصی با ستاد خبری هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند گفت: حداقل هفتاد درصد آنچه در بخش هوشمندسازی در شهر مشهد در نظر داریم تا به حال محقق شده است.
   سیستم حمل‌ونقل شهری در شهر مشهد هوشمند است

   اکنون با افتخار می‌گوییم سیستم حمل‌ونقل شهری در شهر مشهد هوشمند است. تاکسی‌های اینترنتی در مشهد فعال هستند و اصولاً بعضی از آنها محصول این شهر هستند. یکی از مهم‌ترین شبکه‌های اجتماعی هم محصول این استان است.

   مدیرکل ارتباطات و فنآوری اطلاعات خراسان رضوی افزود: باید همه دست‌اندرکاران در بخش فرهنگ‌سازی استفاده از اَپ‌ها را ترویج کنند. شهرداری در این بخش فعال بوده و نتایج آن برای شهروندان و زائران مثمر ثمر بوده است.

   وی در خصوص چالش‌های موجود در تحقق شهر هوشمند اظهار داشت: قوانین و مقررات مناسب یکی از ملزومات تحقق شهر هوشمند است. ما باید از سیستم سنتی به سیستم فنآوری اطلاعات و آی.سی.تی حرکت کنیم. بعضی از شرکت‌هایی که در قالب اپ خدمات‌رسانی عمومی می کنند با مشکلات حقوقی و حتی پلمپ شدن مواجه می‌شوند که این مسئله نیازمند ساز و کاری به‌روز در مواجهه با خدمات فن‌آوری نوین است.

   وی ادامه داد: بستر خوبی در بخش آی. سی.تی موجود است و بایستی هرکسی که گوشی هوشمند در اختیار دارد بتواند از ظرفیت هوشمند شهر مشهد استفاده کند. خلیلی با اشاره به بحث اشتغال‌زایی گفت: مهم‌ترین دغدغه امروزه مردم بحث اشتغال جوانان است. اگر بتوانیم صنعت دیجیتال را شکوفا کرده و گسترش دهیم می‌تواند باعث اشتغال‌زایی بالایی شود. به‌عنوان‌مثال فقط یکی از این تاکسی‌های اینترنتی که در مشهد بنیان‌گذاری شده باعث اشتغال اولیه و یا ثانویه برای سی هزار نفر شده است که خود، گویای سطح بالای توان این سیستم برای اشتغال‌زایی است.
   • هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند/ 12 تا 16 دی‌ماه / نمایشگاه بین‌المللی مشهد/ سالن فردوسی

   تعداد بازدید: 99
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 6,097,566
تعداد بازدید امروز : 104
تعداد بازدید دیروز : 838
آخرین به روزرسانی : 13:36  1398/04/24
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05136006101
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد