تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 196
   کد: 144881
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد مطرح کرد؛

   تجربه تلخ موسسات مالی ورشکسته در انتظار کسب و کارهای نوین

   دیجیتالی کردن همه امور دور از واقعیت نیست و برای آن حکمرانی هوشمند، مردم هوشمند، اقتصاد هوشمند و غیره تعریف شده است.
    تجربه تلخ موسسات مالی ورشکسته در انتظار کسب و کارهای نوین

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: ممکن است مشکلاتی که گریبان موسسات مالی را گرفت، برای کسب و کارهای نوین نیز تکرار شود.
   به گزارش روابط عمومی ساطمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با بیان این مطلب در همایش «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار» که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت استارت آپ‌ها در کشور شعاری دنبال می شود. نگران هستم مشکلاتی که پیرامون موسسه‌های مالی گریبانگیر کشور شد و مسئله آفرید، برای استارت آپ‌ها نیز رخ دهد و شکست دومینووار کسب و کارهای نوین در کشور رقم بخورد.
   وی بیان کرد: برای پیشگیری از چنین مشکلی خوب است مدیریت کار توسط خود بازار صورت گیرد. چراکه استارت آپ‌ها مسئله محور تبیین شده‌اند.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بیان کرد: برای تقویت کار استارت آپ‌ها دولت و بخش دولتی ابزارهایی بکار نگیرد که آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. خوب است مانع بر سر راه توسعه این کسب و کارها ایجاد نشود تا درآینده شاهد شکست این نوع کسب و کارها نباشیم.
   رجائیان گفت: شهرداری آمادگی دارد از استارت آپ‌ها حمایت کرده و خدمات آنها را خریداری کند.
   وی با تاکید براینکه توسعه زیرساخت‌ها و ارائه سرویس الکترونیکی دارای اهمیت و اولویت است، توضیح داد: دیجیتالی کردن همه امور دور از واقعیت نیست و برای آن حکمرانی هوشمند، مردم هوشمند، اقتصاد هوشمند و غیره تعریف شده است.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد تصریح کرد: تلاش می‌شود با برنامه‌ای منسجم اهداف شهر هوشمند را تبیین کرده و با مسئله محوری در زمینه استارت آپ‌ها کار دنبال شود.
   رجائیان با بیان اینکه برنامه‌ای با همکاری پارک علم و فناوری در دست تدوین است، ابراز امیدواری کرد: در این برنامه از توان بخش خصوصی برای اجرا استفاده خواهیم کرد.
   وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌ای در قالب طرح تکاپو، خاطر نشان کرد: حال که مدتی از اجرای طرح سپری شده است، مزایا و معایب آن به خوبی مشخص می‌گردد.
   وی با تاکید بر اینکه مشهد وضع مطلوبی در زمینه زیرساخت‌های الکترونیکی دارد، ابراز امیدواری کرد: فعالیت اپراتور ایرانسل نیز به زودی جمع‌بندی و توسعه آن گسترش یابد. 

   تعداد بازدید: 196
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 5,995,053
تعداد بازدید امروز : 1,397
تعداد بازدید دیروز : 2,003
آخرین به روزرسانی : 10:48  1397/11/01
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05136006101
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد