تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 277
   کد: 140607
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۸/۲۷

   راهکار صحیح مدیریتی در کاهش برخی هزینه ها با زیرساخت مدیریت کار همراه میسر شد

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بر توسعه سامانه نرم افزار بازرسی نظارت و مدیریت کار همراه در راستای صرفه جویی و کاهش بسیاری از هزینه های تولید نرم افزار تاکید کرد.
   راهکار صحیح مدیریتی در کاهش برخی هزینه ها با زیرساخت مدیریت کار همراه میسر شد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد " محمد جواد رجائیان "ضمن اشاره به اهمیت استفاده از نرم افزار های نظارتی بر بستر تلفن همراه اظهار داشت : امروزه نرم افزارهای مورد استفاده در گوشی های همراه نقش بسیار مهمی را در زندگی روزمره ما بخصوص در موارد نظارتی ایفا می کند و به سبب دسترسی آسان و تسریع امور استفاده از آنها بیش از پیش مورد استقبال قرار می گیرد. استفاده از چک لیست های الکترونیکی نرم افزار بازرسی و نظارت بجای تکمیل زمان بر فرم های بازرسی و نظارت کاغذی سبب افزایش بهره وری فرآیندهای داخلی شده است .
   وی گفت: این سامانه زیرساختی است که باعث صرفه جویی و کاهش هزینه های سازمان در تولید نرم افزارهای جدید شده است به عبارتی دیگر به جای تولید و پشتیبانی فنی جداگانه برای برخی از فرآیندهای نظارتی سازمانهای شهرداری نظیر تاکسیرانی، حمل و نقل بار، آتش نشانی ، میادین میوه و تره بار و ...تنها، با توسعه نرم افزار بازرسی نظارت و مدیریت همراه و تولید فرآیندهای نظارتی مورد نیاز در قالب پروژه های موبایلی جداگانه، تا به حال مبلغی بالغ بر سه میلیارد ریال صرفه جویی در هزینه ها را موجب شده است . و با توجه به آماده بودن زیر ساخت موجب کاهش هزینه های تولید سامانه های مورد نیاز در آینده نزدیک خواهد شد.
   رجائیان در ادامه برخی از فرآیندهای مورد نیاز که به صورت پروژه های موبایلی جدا در قالب این سامانه طراحی و اجرا شده است را نام برد و افزود : فرآیند تعمیر و نگهداری تجهیزات ترافیکی، فرآیندهای نرم افزار بازرسی حمل بار، فرآیند نرم افزار ایمنی معابر، فرآیند بازرسی و ثبت تخلفات ناوگان تاکسی، فرآیند بازرسی از شیرهای هیدرانت آتش نشانی، فرآیندهای بازرسی از زیرساخت شارژ من کارت و ثبت تردد موبایلی بازرسی و نرم افزار کنترل ایمنی آتش نشانی برخی از مهمترین فرآیند هایی است که توسط کارشناسان بخش اجراییات برخی از سازمان های شهرداری مشهد به صورت روزانه، هفتگی و یا در بازه های زمانی متفاوت نظارت و کنترل می شوند .
   وی ادامه داد : به عنوان نمونه با استفاده از این نرم افزار نظارتی و انجام چک لیست های الکترونیکی، گزارش های مورد نیاز از سلامت دستگاه ها و تجهیزات شیرهای هیدرانت آتش نشانی در فرمت های گوناگون در کسری از ثانیه تولید خواهند شد و با استفاده از این سامانه بازرسین و ناظران تنها با استفاده از گوشی تلفن همراه و یا تبلت می توانند به سادگی صفر تا صد تمامی فرآیندهای بازرسی را انجام دهند، چک لیست ها را تکمیل کنند و دستورکارهای ایجاد شده را به کارتابل افراد مربوطه ارجاع دهند.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در خاتمه گفت: با توجه به توسعه و اضافه کردن امکانات جدید به این نرم افزار امکان تولید فرآیند های پیچیده تر در این سامانه نیز فراهم شده است.
    

   تعداد بازدید: 277
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 5,995,074
تعداد بازدید امروز : 1,418
تعداد بازدید دیروز : 2,003
آخرین به روزرسانی : 10:48  1397/11/01
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05136006101
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد