تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 431
   کد: 137609
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در بازدید از سازمان فاوا؛

   فناوری به عنوان ارکان اصلی تحول و تحقق شهر هوشمند است

   باید از موازی‌کاری اطلاعات در حوزه‌های مختلف جلوگیری و اطلاعات به صورت آنلاین و خودکار تولید شود تا شهروندان بتوانند از این سامانه‌ها به موقع و به صورت آنلاین استفاده و به دریافت اطلاعات بپردازند.
    فناوری به عنوان ارکان اصلی تحول و تحقق شهر هوشمند است

   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: فناوری به عنوان ارکان اصلی تحول و تحقق شهر هوشمند است و باید القاکننده حس رضایت برای شهروندان باشد.
   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، شهریار آل شیخ در بازدید از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد بیان کرد: فناوری به عنوان ارکان اصلی تحول و تحقق شهر هوشمند است و اتفاقاتی که در مجموعه شهرداری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات رقم می‌خورد باید به نحوی باشد که مردم این تغییرات را بیشتر از گذشته احساس کنند.
   وی ادامه داد: به عنوان مثال، سامانه‌های مختلفی برای موضوعات مختلف در جهت خدمت به شهروندان فعال شده است که باید این خدمات ضمن اینکه در رفع نیازمندی‌های مردم بیشتر از پیش فعال شوند و خدمات ارائه دهند، استفاده از آنها نیز شفاف و ملموس باشد.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد ابراز کرد: داده‌های اطلاعاتی مختلفی در سطح شهرداری وجود دارد که بعضا بسیار متناقض هم هستند و به نوعی باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند، به عبارتی باید اقلام اطلاعاتی در کنار یکدیگر قرار گرفته و تجمیع اطلاعات صورت بگیرد.
   آل شیخ افزود: همچنین باید از موازی‌کاری اطلاعات در حوزه‌های مختلف جلوگیری و اطلاعات به صورت آنلاین و خودکار تولید شود تا شهروندان بتوانند از این سامانه‌ها به موقع و به صورت آنلاین استفاده و به دریافت اطلاعات بپردازند.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد تاکید کرد: باید در حوزه برنامه‌ریزی، امور به صورت تدریجی و مستمر و به صورت جهشی انجام شود و به نحوی دیگر لازم است که اقدامی منسجم و همه جانبه در حوزه برنامه‌ریزی صورت بگیرد.
   آل شیخ اظهار کرد: در شهرداری دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌های زیادی وجود دارد که در برخی موارد متناقض هم‌دیگر هستند که لازم است که در این خصوص ساماندهی و بهینه‌سازی انجام شده و موازی کاری‌ها حذف شود.
   وی با بیان اینکه در ارتباط با پارلمان و لایحه‌هایی که به شورای اسلامی شهر ارائه می‌شود، حوزه برنامه‌ریزی باید نقش پررنگ‌تری ایفا ‌کند، خاطرنشان کرد: هنگامی که لایحه‌ای از سمت شهرداری به شورا ارائه می‌شود، نقش برنامه‌ریزی نیز مشخص می‌شود که لازم است موارد لایحه ارائه شده، همراه با برنامه‌ریزی بوده، به عبارتی قبل از ارائه به شورای اسلامی شهر، لایحه‌ها با برنامه‌ریزی مواجه باشد که در شهر تهران ساختار به همین نحو اصلاح شده است.
   محمد جواد رجائیان، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم، اعلام آمادگی کرد تا در تمامی حوزه‌های معاونت برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری مشهد، وی را همراهی کند.
   در بعضی از حوزه‌های شهرداری، برنامه‌ر‌یزی و تعاملات به خوبی صورت نمی‌گیرد و بعضا هرکدام از حوزه‌ها مستقلا برنامه‌سازی می‌کنند و این به عنوان ضعف مطرح که لازم است در حوزه معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی، هماهنگی‌هایی صورت گیرد و ضمن حذف مغایرت‌ها، برنامه‌ریزی منسجمی انجام شود.
   در پایان این جلسه نیز پیشنهاداتی برای بهبود کارها در حوزه‌های مختلف شهرداری که مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات است و مسائل و مشکلات توسط معاونین دیگر سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد ارائه شد.
   در این دیدار شهناز رمارم، عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد نیز حضور داشت. 

   تعداد بازدید: 431
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 9
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 5,759,556
تعداد بازدید امروز : 829
تعداد بازدید دیروز : 770
آخرین به روزرسانی : 11:24  1397/04/28
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05136006101
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد