تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 108
   کد: 137391
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
   مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد خبر داد:

   افزایش 50 درصدی ضریب امنیتی سامانه‌های شهرداری و شهروندی

   توصیه می‌شود کاربران از گذاشتن رمز عبور ساده و در اختیار قرار دادن آن به دیگران پرهیز کنند تا شاهد سوء استفاده افراد سودجو نباشند.
    افزایش 50 درصدی ضریب امنیتی سامانه‌های شهرداری و شهروندی

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از افزایش 50 درصدی ضریب امنیتی بانک‌های اطلاعاتی سامانه‌های شهرداری و شهروندی خبر داد.
   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان بیان کرد: در بحث امنیت بانک‌های اطلاعاتی سامانه‌ها، موضوعاتی چون هکرها مطرح است که وارد سیستم‌ها می‌شوند و به دستکاری اطلاعات می‌پردازند.
   وی ادامه داد: افرادی نیز با رمز نگاری به اطلاعات شخصی دیگران و با خالی کردن حساب یا با به‌دست آوردن اطلاعات از کاربران، به اخذ پول از آنان مبادرت می‌کنند یا به صورت غیرمستقیم با نام کاربری افراد به داخل صفحه شخصی دیگران ورود یافته و با داشتن سطح دسترسی بالا مثل حذف و استفاده از داده‌ها، امنیت کاربران را به مخاطره می‌اندازند.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد ابراز کرد: از بین رفتن داده‌ها و اطلاعات و از دسترس خارج شدن اطلاعات بزرگترین تهدید برای کاربران به شمار می‌آید که برای کاهش دسترسی افراد به سیستم‌های شهرداری و نیز سامانه‌های شهروندی، سطوح دسترسی اصلاح و دسترسی‌های اضافه حذف شده است.
   رجائیان افزود: همچنین پایش مانیتورینگ از سرور مرکزی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری از دیگر اقدامات در افزایش ضریب امنیتی بانک‌های اطلاعاتی سامانه‌های شهرداری بوده است.
   به گفته وی، هم‌اکنون ضریب امنیت در 80 درصد از سامانه‌های شهرداری افزایش یافته است.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد اظهار کرد: توصیه می‌شود کاربران از گذاشتن رمز عبور ساده و در اختیار قرار دادن آن به دیگران پرهیز کنند تا شاهد سوء استفاده افراد سودجو نباشند.
    

   تعداد بازدید: 108
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 4,900,264
تعداد بازدید امروز : 1,554
تعداد بازدید دیروز : 5,020
آخرین به روزرسانی : 12:29  1396/07/24
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05136006101
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد