تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 280
   کد: 132200
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۵/۰۸
   برای اولین بار توسط سازمان فاوا صورت گرفت:

   تهیه نقشه 1:200 سایت شماره دو سازمان پسماند بوسیله تکنولوژی پهپاد

   فتوگرامتری یا نقشه برداری هوایی یکی از روشهای متداول تهیه نقشه است که با وجود گسترش تصاویر ماهواره ای هنوز هم مهمترین روش برای تهیه نقشه از کلانشهر ها محسوب می شود. بطور کلی وسعت کلانشهرها و سرعت جمع آوری اطلاعات در فتوگرامتری در مقایسه با روشهای نقشه برداری زمینی استفاده از این روش را توجیه می نماید.
   تهیه نقشه 1:200 سایت شماره دو سازمان پسماند بوسیله تکنولوژی پهپاد.

   به گزارش روابـط عمومی سازمان فـناوری اطلاعـات و ارتباطـات شهـرداری مـشـهد،" محمد جواد رجاییان" مدیر عامل سازمان با اشاره به این مطلب افزود: در سالیان اخیر استفاده از هواپیماهای هدایت پذیر از دور (پهپاد)، برای تهیه نقشه بخصوص برای پروژه های با نیاز فوری، و مناطق صعب العبور بحث های زیادی را برانگیخته است. هم اکنون به دلیل هزینه کمتر استفاده از این پرنده ها در مقایسه با هواپیمای معمول نقشه برداری، سرعت بسیار بیشتر در ارائه خروجی، تصاویر با کیفیت تر و ترکیب عکس با LAIDAR ، پای پهپادها را به محیط های شهری بازکرده است.
   وی در پایان گفت: در همین راستا سازمان فاوای شهرداری مشهد درصدد اجرای پروژه ای بمنظور تهیه نقشه 1:200 از سایت شماره دو (میامی) سازمان پسماند شد. زمان این قرارداد دو ماهه و اجرای آن از فروردین امسال آغاز و خروجی های پروژه در موعد قرارداد تحویل کارفرما گردید. از جمله خروجی های این پروژه می توان به اورتوفتوهای واقعی با کیفیت، ابر نقاط رنگی، لایه های gis ready شده، نقشه های اتوکد 1:200، و مدل سه بعدی عکسی منطقه اشاره کرد. شایان ذکر است این اولین تجربه شهرداری مشهد در تهیه نقشه با استفاده از تکنولوژی پهپاد بوده و امید است که بتوان از این تکنولوژی در سایر موارد در پهنه شهر مقدس مشهد استفاده کرد.
    

   تعداد بازدید: 280
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 5,759,566
تعداد بازدید امروز : 839
تعداد بازدید دیروز : 770
آخرین به روزرسانی : 11:24  1397/04/28
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05136006101
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد