• ورود
جمعه،06 مرداد 1396
اوقات شرعی
31°C آفتابی
   
      
    • بخشهای خبری

    •  
     منبع خبر :
     تعداد بازدید: 40
     کد: 131013
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
     مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات خبر داد:

     سامانه جامع پایش آلاینده های زیست محیطی بروزرسانی شد.

     با استفاده از روش های نوین می توان زمان وقوع و شرایط هشدار آلودگی هوا را پیش بینی و برای اقدامات پیشگیرانه در این راستا برنامه ریزی کرد
     سامانه جامع پایش آلاینده های زیست محیطی بروزرسانی شد.

     به گزارش روابط عمومی ســازمان فنـــاوری اطلاعــات و ارتباطــات شهرداری مشهد،"محمد جواد رجاییان" ضمن اشاره به این مطلب افزود: هم اکنون در شهر مشهد کنترل کیفیت هوا از طریق 23 ایستگاه که مالکیت آنها توسـط سازمان های هواشــناسی (1 ایستگاه)، محیط زیست(12 ایستگاه) و همچنین شهرداری (10 ایستگاه) انـجام مـی پذیرد.
     وی گفت: از همین رو جهت تجمیع اطلاعات فوق، سازمان فاوا به سفارش مدیریت محیط زیست شهری و توسعه پایدار، معاونت خدمات و محیط زیست شهری سامانه جامع پایش آلاینده های زیست محیطی را طراحی و بروزرسانی گردیده است.
     مدیرعامل سازمان فاوا افزود: شهروندان نیز می توانند از طریق تابلوهای هوشمند سطح شهر، نرم افزار موبایلی و همچنین وب سایت epmc.mashhad.ir از وضع آلودگی هوا اطلاع یابند.
     لازم به ذکر است در حال حاضر آلودگی خودرویی، فاضلاب و پسماند توسط گشت های خودرویی قابل اندازه گیری بوده و در آینده نیز آلاینده های مغناطیسی، نور و صوت در توسعه های بعدی در دستور کار قرار خواهد داشت.


      

     تعداد بازدید: 40
     ارزیابی
     ارزیابی این مورد:
     0 0
     آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر