تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 263
   کد: 130346
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۴/۱۹

   آغاز فرآیند پروژه طرح ریزی مدیریت خدمات و راهبری فاوا

   معاون برنامه ریزی و توسعه سرویس های شهر هوشمند سازمان فاوا شهرداری مشهد از آغاز برنامه ریزی مدیریت خدمات و راهبری فاوا (COBIT5 – ITIL v3) در این سازمان خبر داد.
   آغاز فرآیند پروژه طرح ریزی مدیریت خدمات و راهبری فاوا

   به گزارش روابط عمومی سازمان فاوا، محمدرضا سمیعی، معاون برنامه ریزی و توسعه سرویس های شهر هوشمند ازآغاز پروژه  مدیریت خدمات و راهبری فاوا (COBIT5 – ITIL v3) در این سازمان خبر داد.
   وی در این خصوص اظهار کرد: نفوذ گسترده فناوری اطلاعات در سازمان‌ها و افزایش سطح توقعات و انتظارات مشتریان خدمات، بهبود کارایی عملیاتی و قابلیت انعطاف را اجتناب ناپذیر ساخته است. حاکمیت مؤثر فناوری اطلاعات با تعیین ساختار ارتباطی و فرایندهای هدایت و کنترل، سازمان را در دستیابی به اهداف خود از طریق ارزش افزوده فناوری اطلاعات یاری می‌رساند. و چارچوب ITIL با ارائه ساختارهای حاکمیتی و فرایندهای موثر، زمینه مناسب را برای پایش و مدیریت سرویس‌های فناوری اطلاعات فراهم می کند، از اینرو سازمان فاوا پس از بررسی های لازم و شناسایی شرکت های ارائه دهنده ی خدمات در سال جاری اقدام به استقرار سیستم مدیریت خدمات و راهبری فاوا (COBIT5 – ITIL v3) نموده است.
   وی با بیان اینکه در حال حاضر با جلسات و برنامه ریزی هایی که صورت گرفته در حال پیاده سازی این سیستم هستیم، بیان کرد: هدف اصلی از ایجاد این سیستم ، تبیین چالش ها و الزامات و عوامل کلیدی موفقیت خدمات و فعالیت ها در چارچوب های مدیریت خدمات IT در سطح سازمان است .
   ایشان خاطر نشان کرد : در این راستا چارچوب ITIL v3 و COBIT 5 ، به عنوان الگویی برای استقرار و تبعیت از سیستم مدیریت خدمات و راهبری فاوا مورد استفاده قرار می گیرد و تمامی فرآیندها و دستورالعمل هایی که در این خصوص تدوین می شود برای تمامی پرسنل لازم الاجرا خواهد بود.
   لازم به ذکر است مدت زمان اجرای پروژه 270 روز کاری در نظر گرفته شده است.

   تعداد بازدید: 263
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 5,759,561
تعداد بازدید امروز : 834
تعداد بازدید دیروز : 770
آخرین به روزرسانی : 11:24  1397/04/28
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05136006101
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد