تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 456
   کد: 124193
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۱/۲۴

   جابه‌جایی و جمع‌آوری کیوسکهای خدمات الکترونیکی در پیاده‌روها و فضاهای عمومی

   چنانچه استقرار آنها فاقد مزاحمت برای شهروندان باشد، شهرداری می‌تواند طبق ضوابط مالی شهرداری و با دریافت حداقل حقوق مندرج در این مصوبه، اقدام به صدور مجوز استقرار دستگاه مذکور نماید.
    جابه‌جایی و جمع‌آوری کیوسکهای خدمات الکترونیکی در پیاده‌روها و فضاهای عمومی

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: از این پس، نصب هرگونه کیوسک‌های خدمات بانکی و الکترونیکی در پیاده‌روها و محیط‌های عمومی، فقط با مجوز شهرداری صورت خواهد گرفت.
   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجاییان عنوان کرد: در راستای ساماندهی خدمات الکترونیکی که به صورت محیطی عرضه می‌شود، مصوبه‌ای در انتهای سال 95 در شورای اسلامی شهر مشهد، مبنی بر ساماندهی کیوسک‌های خدمات الکترونیکی و بانکی به تصویب رسید.
   وی بیان کرد: همچنین مصوبه‌ای در سال گذشته به تصویب رسید که نصب هرگونه کیوسک و تجهیزات خدمات الکترونیکی در معابر عمومی ممنوع شد.
   رجاییان افزود: یکی از برنامه‌های امسال سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، اجرای این مصوبه است که باید هماهنگی‌هایی در داخل و خارج از شهرداری صورت بگیرد.
   وی ابراز کرد: در سطح شهر هزینه‌های هنگفتی صرف زیباسازی و فضاسازی فضاها و معابرعمومی می‌شود و باید این فضاها در اختیار عموم قرار بگیرد، تا خدمات به خوبی به عموم شهروندان ارائه شود، این در حالی است که بعضی از موسسات اقدام به استفاده اختصاصی از فضاهای عمومی می‌کنند که این استفاده سبب تعرض به حقوق شهروندان خواهد شد.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد ادامه داد: براساس این مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد، در ماده سه تبصره 4، مصوبه شماره 413/21 شورا، استقرار هرگونه دستگاه الکترو مکانیکی و کیوسک‌های ارائه دهنده خدمات بانکی به شکل ثابت و سیار در معابر و اماکن عمومی، بدون اخذ مجوز ازشهرداری، ممنوع است.
   رجاییان اضافه کرد: چنانچه استقرار آنها فاقد مزاحمت برای شهروندان باشد، شهرداری می‌تواند طبق ضوابط مالی شهرداری و با دریافت حداقل حقوق مندرج در این مصوبه، اقدام به صدور مجوز استقرار دستگاه مذکور نماید.
   وی تاکید کرد: همچنین در صورت استقرار هرگونه از این دستگاه‌های الکترومکانیکی و کیوسک‌های ارائه دهنده خدمات بانکی به شکل ثابت و سیاردر معابر و اماکن عمومی، بدون اخذ مجوز از شهرداری، شهرداری موظف است که نسبت به نصب جمع‌آوری آنان اقدام و تا زمان جمع‌آوری، معادل دو برابر حقوق مندرج مصوبه را به همراه هزینه جمع‌آوری از مالکین اخذ نماید.
   رجاییان خاطرنشان کرد: در وهله اول به بررسی کیوسک‌ها و مزاحمت آنها پرداخته می‌شود و براین اساس آن برنامه‌ریزی‌ها برای جابه جایی و جمع‌آوری صورت خواهد گرفت.
   وی ابراز کرد: در این راستا این مصوبه به شورا ارائه و به شهرداری ابلاغ شده است. از تاریخ 14/12/95 به شهرداری ابلاغ شده است.
   رجاییان افزود: نمونه‌های نصب آن در تقاطع بولوارهای اصلی، فضاهای عمومی چون پارک‌ها و ... بوده که سبب مزاحمت ترافیکی و عبور و مرور شده است
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد عنوان کرد: در حال حاضر 100مورد کیوسک خدمات بانکی در سطح معابر و فضاهای عمومی شهر وجود دارد که باید جابه‌جا و جمع‌آوری شوند.
   رجاییان خاطرنشان کرد: کار جابه جایی و جمع‌آوری آن از سه ماهه دوم سال 96 به بعد خواهد بود که از شناسایی آن از ابتدای سال آغاز شده است.
    

   تعداد بازدید: 456
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 5,705,270
تعداد بازدید امروز : 540
تعداد بازدید دیروز : 845
آخرین به روزرسانی : 12:28  1397/03/03
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05136006101
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد