• ورود
جمعه،27 مرداد 1396
اوقات شرعی
25°C آفتابی
   
      
    • بخشهای خبری

    •  
     منبع خبر :
     تعداد بازدید: 378
     کد: 120677
     تاریخ انتشار:
     ۱۳۹۵/۱۲/۰۵

     استارتاپ ویکند، رویدادی برای علاقه مندان به حل خلاقانه مشکلات مدیریت شهری شهرداری مشهد

     مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از برگزاری رویداد استارتاپ ویکند با رویکرد شهر ایمن و شهر هوشمند خبر داد.
      استارتاپ ویکند، رویدادی برای علاقه مندان به حل خلاقانه مشکلات مدیریت شهری شهرداری مشهد

     به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد،" محمد جواد رجاییان" در مراسم افتتاحیه این رویداد که بعدازظهر روز چهارشنبه چهارم اسفند ماه جاری در محل فرهنگسرای رسانه و با حضور سرپرست مدیریت بحران شهرداری مشهد، و جمعی از برنامه نویسان، مدیران تجاری و علاقه مندان استارتاپ، بازاریاب ها و طراحان گرافیک، و کارشناسان مدیریت شهری برگزار شد، اظهار داشت : این برنامه با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و مدیریت بحران شهرداری با رویکرد شهر ایمن، شهر هوشمند و با سه محور شهر ایمن، شهر همراه (کارآفرینی در بستر موبایل) و کسب و کار بر پایه داده های شهری طی سه روز متوالی چهارم تا ششم اسفند ماه جاری ادامه خواهد داشت .
     وی خطاب به شرکت کنندگان این رویداد گفت: ما در نظر داریم این برنامه را ( استارت آپ) با همکاری و مشارکت شما به نحوی شایسته به اتمام رسانده و از نتایج خوب آن بهره مند شویم .
     رجائیان در ادامه بیان کرد: داده های شهری که مبنای تصمیم گیری مدیریت شهری اسست به صورت پراکنده در شهر وجود دارد و شهرداری مشهد این اطلاعات ذی قیمت را در اختیار دارد. این اطلاعات به عنوان بستری برای توسعه کسب و کار در شهر محسوب شده که می تواند به کارگیری درست آن گردش مالی و اقتصاد را در شهر به همراه داشته باشد.اطلاعات ذی قیمتی شامل ، دیتاهای مربوط به استفاده و تردد شهروندان در مسیرهای حمل و نقل، اطلاعات در حوزه های مربوط به حوادث که رخ می دهد و ..... ، دیتاهایی که می شود پردازش هایی روی آن انجام داد و از نتایج آن بهره جست. می توانیم بر پایه این اطلاعات و به کارگیری صحیح آن کسب و کار ایجاد کنیم و این امر با ارایه ایده های شما که در این عرصه فعال هستید، میسر خواهد شد، میتوان این ایده ها را در سطح کشور، ملی و بین المللی عرضه کرد.
     وی افزود : در مبحث کارآفرآینی در بستر همراه نیز باید هرچقدر می توانیم در این حوزه کسب و کار جدید ایجاد کنیم چرا که ایجاد آن هم برای مشتری و هم خدمت دهنده دارای ارزش خواهد بود . در بحث شهر ایمن نیز باید تلاش کنیم تا شهر ایمن تری داشته باشیم.
     شایان ذکر است : استارت‌آپ‌ویکند یک رویداد آموزشی- تجربی (Experiential Education) در سراسر دنیاست که طی ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می‌شود. در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزه‌ای شامل برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت‌آپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند

      

     گزارش تصویری

     تعداد بازدید: 378
     ارزیابی
     ارزیابی این مورد:
     2 1
     آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر