تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 552
   کد: 120677
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۰۵

   استارتاپ ویکند، رویدادی برای علاقه مندان به حل خلاقانه مشکلات مدیریت شهری شهرداری مشهد

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از برگزاری رویداد استارتاپ ویکند با رویکرد شهر ایمن و شهر هوشمند خبر داد.
    استارتاپ ویکند، رویدادی برای علاقه مندان به حل خلاقانه مشکلات مدیریت شهری شهرداری مشهد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد،" محمد جواد رجاییان" در مراسم افتتاحیه این رویداد که بعدازظهر روز چهارشنبه چهارم اسفند ماه جاری در محل فرهنگسرای رسانه و با حضور سرپرست مدیریت بحران شهرداری مشهد، و جمعی از برنامه نویسان، مدیران تجاری و علاقه مندان استارتاپ، بازاریاب ها و طراحان گرافیک، و کارشناسان مدیریت شهری برگزار شد، اظهار داشت : این برنامه با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و مدیریت بحران شهرداری با رویکرد شهر ایمن، شهر هوشمند و با سه محور شهر ایمن، شهر همراه (کارآفرینی در بستر موبایل) و کسب و کار بر پایه داده های شهری طی سه روز متوالی چهارم تا ششم اسفند ماه جاری ادامه خواهد داشت .
   وی خطاب به شرکت کنندگان این رویداد گفت: ما در نظر داریم این برنامه را ( استارت آپ) با همکاری و مشارکت شما به نحوی شایسته به اتمام رسانده و از نتایج خوب آن بهره مند شویم .
   رجائیان در ادامه بیان کرد: داده های شهری که مبنای تصمیم گیری مدیریت شهری اسست به صورت پراکنده در شهر وجود دارد و شهرداری مشهد این اطلاعات ذی قیمت را در اختیار دارد. این اطلاعات به عنوان بستری برای توسعه کسب و کار در شهر محسوب شده که می تواند به کارگیری درست آن گردش مالی و اقتصاد را در شهر به همراه داشته باشد.اطلاعات ذی قیمتی شامل ، دیتاهای مربوط به استفاده و تردد شهروندان در مسیرهای حمل و نقل، اطلاعات در حوزه های مربوط به حوادث که رخ می دهد و ..... ، دیتاهایی که می شود پردازش هایی روی آن انجام داد و از نتایج آن بهره جست. می توانیم بر پایه این اطلاعات و به کارگیری صحیح آن کسب و کار ایجاد کنیم و این امر با ارایه ایده های شما که در این عرصه فعال هستید، میسر خواهد شد، میتوان این ایده ها را در سطح کشور، ملی و بین المللی عرضه کرد.
   وی افزود : در مبحث کارآفرآینی در بستر همراه نیز باید هرچقدر می توانیم در این حوزه کسب و کار جدید ایجاد کنیم چرا که ایجاد آن هم برای مشتری و هم خدمت دهنده دارای ارزش خواهد بود . در بحث شهر ایمن نیز باید تلاش کنیم تا شهر ایمن تری داشته باشیم.
   شایان ذکر است : استارت‌آپ‌ویکند یک رویداد آموزشی- تجربی (Experiential Education) در سراسر دنیاست که طی ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می‌شود. در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزه‌ای شامل برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت‌آپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند

    

   گزارش تصویری

   تعداد بازدید: 552
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   2 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 5,705,220
تعداد بازدید امروز : 490
تعداد بازدید دیروز : 845
آخرین به روزرسانی : 12:28  1397/03/03
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05136006101
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد